Croatiji Zürich samo bod na gostovanju kod Engstringena

FC Engstringen – NK Croatia 2:2 (2:2)

Na gostovanju kod „vječitog suparnika“ FC Engstringena Croatia se i ovog puta namučila. U jednom brzom prodoru domaćin je već u drugoj minuti postigao prvi pogodak i došao u vodstvo od 1.0. Nekoliko minuta kasnije, točnije u osmoj minuti, Marijan Šišić pogađa za izjednačenje 1.1.

Budući napadači Croatije ne uspijevaju iskoristiti svoje izgledne prilike, događa se nerazumljiva greška u obrani hrvatske momčadi kada pada autogol i domaćini vode sa 2:1. Srećom u 22. minuti Danijel Komin postiže lijep pogodak za izjednačenje. Do kraja prvog dijela NK Croatia promašuje još nekoliko dobrih prilika i na odmor se odlazi izjednačenim rezultatom 2:2.

U drugom poluvremenu navijači Croatie su se nadali pogotku, ali lopta kao da nije htjela u mrežu. Domaćin pritom nije nijednom opasnije (pri)prijetio vrataru Croatie Škari. Iako bolja, Croatia nije uspjela doći do pobjede. Tako hrvatska momčad odnosi samo bod i ostaje na četvrtom mjestu ljestvice.

NK Croatia do kraja jesenskog dijela prvenstva ima još dvije prvenstvene utakmice i jednu kup utakmicu. Na domaćem terenu NK Croatia dočekuje neugodnog protivnika FC Oetwil-Geroldswil 05. studenog 2017 u 14:00 Sati. Kup utakmica igra se 09. studenog 2017 u 20:30 sati protiv drugoligaša FC Unterstrass.

Sastav NK Croatia: G. Škara, A. Vukadin, A. Jukić, M. Zrilić, S. Laštro, I. Dukić, M. Šišić, A. Prcela, M. Jelečević, M. Stjepanović, D. Komin. Još su igrali: D. Perković, D. Dežić, N. Ivanković, D. Crnković.  Trener: R. Čurić.