Croatija Zürich pobjedila protivnika i pristranog suca

Često je nemoguće pobijediti ako protivnik ima dvanaest igrača, ali NK Croatia Zürich uspjela je i u tome.

Dario Perković

Sudac utakmice bio je u nedjelju u Schlirenu sve samo ne korektan i pokazao je veliko neznanje, ali ipak nije uspio u svom neznanju oštetiti Croatiu.

Hrvatska momčad dolazi u vodstvo u 8. minuti utakmice kada se iz slobodnog udarca lopta odbija od protivničkog igrača iz živog zida i odlazi ravno u neobranjivi kut vratara dooaćina. Nakon samo nekoliko minuta, sudac iz velike daljine promatra situaciju pred vratima Croatie, protivnički igrač pada i nakon reklamacija protivnika, sudac pokazuje na bijelo točku.

Igrači Croatije pokušala su i dalje igrati nogomet, ali prilike nije bilo jer je svaki njihov prodor zaustavljao sudac svirajući zaleđe iako je ponekad bio na samoj sredini igrališta te nije mogao vidjeti crtu protivničke obrane. Uz sjeckanje igre, nespremni sudac je nakon sugestije igrača protivničke momčadi da je netko igrao rukom, dosuđuje još jedan jedanesterac za domaćine. Ali vratar Croatie Frano Dukić brani i spašava mrežu Croatie.

U drugom poluvremenu nakon pet minuta igre Marko Prskalo pogađa za vodstvo Croatie .Nakon samo deset minuta Dario Perković pogađa i povećava prednost hrvatske momčadi.  Croatia nije prestala sa igrom i napadima te je u 73. minuti postigla preko Perkovića i svoj posljednji pogodak na utakmici što je uznemirilo domaćina, a donijelo veliku radost Croatiji. U 84. minuti domaćin pogađa za, vidjelo se kasnije, konačni rezultat utakmice 2:4.

Do kraja je Croatia mirno privela utakmicu kraju i osigurala žarko željenu pobjedu. Ovom pobjedom Croatia se popela dva mjesta više na tablici.

Sastav NK Croatia Zürich: F. Dukić, D. Crnković, S. Blažanović (C), I. Dukić, M. Prskalo, D. Dezić, A. Prcela, M. Stjepanović, L. Lapenda, M. Vučur i D. Perković. Još je igrao S. Laštro
Trener: Robert Čurić