Croatia ZH na početku prvenstva / Foto: Fenix

Croatija Zürich izgubila u gostima unatoč dobroj igri i četiri postignuta pogotka

FC Kosova – NK Croatia 6:4 (4:2)

Odličan start Croatije na početku utakmice sa pogotkom Petrlića u 9. minuti bio je vrlo obećavajuć, ali već dvije minute kasnije Kosova izjednačuje rezultat i utakmica se vratila na početak. No brzi napadači Kosova iskorištavaju pad koncentracije igrača Croatije i za nekoliko minuta dolaze do vodstva od 2:1. Croatija pokušava doći do pogodaka, ali nervoza čini svoje i pogdaka nema, ali ima kod protivnika koji u 25. i 27. minuti utakmice dolaze u vodstvo 4:1. Tračak nade bio je drugi pogodak Croatije, kada je Lapenda u 44. minuti smanjio rezultat na 4:2.

U drugom poluvremenu neprepoznatljiva Croatija se probudila i utakmica se odvijala na polovici Kosova i bilo je samo pitanje kada će pasti pogodak za smanjenje razlike. Ali predugo je Croatija pokušavala i promašivala sve do 70. minute kada mrežu trese Nikola Novak za 4:3. I dok su navijači mislili da će Croatia izjednačiti opet šok 80. minuti domaćin opet povisuje rezultat. U igru ulazi Dario Perković koji u 85. minuti postiže sjajan pogodak i opet smanjuje prednost Kosova. No niti protivnik se ne predaje pa u samoj završnici postižu svoj šesti pogodak i pobjeda ide Kosovu.

Luka Miličević, obećavajuće pojačanje Croatije / Foto: Fenix (I.Barišić)

Croatija je u drugom poluvremenu igrala vrlo dobro, ali zbog velikih grešaka obrane šest puta se tresla mreža vratara Škare koji je obranio nekoliko teških lopti. Ipak to nije bilo dosta za podjelu bodova, a niti za bilo kakvu pobjedu u ovoj utakmici.

Na utakmici je debitirao novi igrač NK Croatie Luka Miličević, ima 22. godine živi u Winterthuru, rodom je iz Pleternice u Hrvatskoj.

Luka se još mora uigrati u momčad Croatije, ali zasigurno je jedno obećavajuće pojačanje jer Croatija ima iskusne igrače, ali žudi za mladim igračima.

Sastav NK Croatia Zürich: Guliano Škara, Davor Crnković, Ante Vukadin, Ivan Dukić, Nikola Novak, Stjepan Laštro (C), Hrvoje Pavić, Luka Lapenda, Marko Jelečević, Nicola Petrlić, Danijel Komin. Na klupi: Kristijan Krstić, Dario Perković, Luka Miličević, Marko Žiljak, Ivan Knežević. Treneri: Stanislav Blažanović, Dario Perković.