Marko Mutapcic, trener Croatije iz Reutlingena / Foto:Fenix Magazin

Croatija Reutlingen ubilježila novu pobjedu, Croatia Stuttgart i Croatia Bietigheim remizirale

Hrvatski klubovi u Bezirksligama nogometnog natjecanja u Württembergu su ponovno bili uspješni i bez poraza u natjecanjima. Croatia Reutlingen je zabilježila 2:1 pobjedu dok su imanjaci iz Bitigheima (1:1) i Stuttgarta (2:2) odigrali neodlučno.

Na gostovanju kod TSV Genkingen Croatia Reutlingen je povela 2:0 pogodcima Jelčića (2.) i Bulića u  34. minuti. U nastavku su zaradili dva isključenja i s puno zalaganja i malo sreće sačuvali tijesnu pobjedu. Ostali su na trećem mjestu a u nedjelju dočekuju četvrtoplasiranog TuS Metzingen. Imenjak iz Bietigheima je odigrao 1:1 kod SKV Rutesheim II. Strijelac je bio Adam Živić u 81. minuti. Na gostovanju kod TSV Rohr Croatija Stuttgart je zasluženo osvojila bod odigravši 2:2 i s 10  bodova su u sredini ljestvice.

A Kreisligaši se nisu iskazali. Pobjedu je samo zabilježio Hajduk Villingen. S 2:1 su slavili kod FC Schoonach II i ostali su na 5. mjestu s utakmicom manje. Istim rezultatom je Zrinski Calw ostavio bodove TSV Altensteig, dok je Jadran odigrao 3:3 u Tieringenu. Kod drugoplasiranog TSV Talcheim B/W Tomislav je izgubio 2:7 a Croatija Sindelfingen je doživjela pravu katastrofu (1:11) doma u igrli sa TSV Dagersheim. Sa 6 osvojenih bodova Croatija je u donjem dijelu ljestvice s dvije utakmice manje.

Od 10  B Kreisligaša pobjede su zabilježila samo tri. Marsonia je s 2:0 pobijedila SGM Omden a Zrinski iz Waiblingena je slavio 7:1 na svome terenu protiv SF Hofen. Pobjedu 2:1 nad FC Unterkirnach je zabilježio Zagreb Villingen koja ga je dovela na treće mjesto, s istim brojem bodova kao i vodeće Bratstvo. Ostali rezultati B KreisligašaTSV Rohr II-Croatia II Stuttgart 2:2, Neretva-TSV Stuttgart II 1:2,

SGM Omden-Marsonia 0:2,TSV Bohmenkirch-Croatia Geislingen 6:0, KSC Ehingen-TSV Risstissen 0:2,

Croatia Ulm-SF Delmensingen 2:3, Zrinski Waiblingen-SF Hofen 7:1, SKG Max-Eith-See-Slaven 4:2, SV Holzgerlingen-Zagreb Sindelfingen 4:2 i Zagreb Villingen-FC Unterkirnach 2:1.