Croatia Griesheim II visokom pobjedom 8-1 učvrstila se na vrhu ljestvice Kreislige C Darmstadt

miodrag_markovic
Trener-igrač Croatie Griesheim II Miodrag Marković

U 12. kolu Kreislige C Darmstadt u Griesheimu sastale su se momčadi Croatie Griesheim II i SG Arheiligen II. Odmah početkom susreta ekipa Croatie Griesheim II odlučila je pokazati tko je gazda na terenu i napadačkom igrom ugrožavala je vrata gostiju. Takav pritisak urodio je plodom pa je u 14. minuti ,inače najbolji strijelac Miodrag Marković ,doveo domaće u vodstvo 1-0.

Pomalo ofenzivna igra domaćina otvorila je mogućnost gostujućoj momčadi Arheiligena II da iz kontranapada ugrozi vrata domaćina, pa je tako došlo do izjednačenja u 17. minuti. Strijelac za goste bio je Christian Bock.

Nakon izjednačenja gosti su uspjeli malo umiriti napadačku igru domaćina, koji je pokušavao ponovo doći u vodstvo. Angažirana momčad Croatie iz Griesheima, koja je inače spoj mladosti i iskustva, ubrzo je dala rezultata pa je Miodrag Marković u 31. minuti doveo domaćine u vodstvo od 2-1.

Nakon vodećeg gola Croatije Griesheim gostujuća momčad SG Arheiligen II počela je pomalo gubiti konce igre. Tako je u jednoj lijepoj akciji Croatije Griesheim u 37. minuti Namlić Tunjo povećao rezultat na 3-1. Tek što je ekipa Arheiligena II izvela početni udarac, i pršla na polovicu Croatije, ekipa iz Griesheima oduzela je loptu gostujućima te je uposlen Miodrag Marković koji je u 38. minuti majstorski svladao golmana gostujućih i doveo Croatiju Griesheim u vodstvo od 4-1. S rezultatom od 4-1 za Croatiju Griesheim otišlo se na poluvrijeme.

U drugi dio ekipa Croatije Griesheim je ušla vrlo angažirano te je konstantnom kontrolom igre i napadima po bokovima ugrožavala vrata gostujuće momčadi. Tako je u svojem karakterističnom napadu po lijevoj strani Matias Lachmann u 51. minuti probio bok protivnika i efektnim udarcem savladao vratara gostujuće momčadi.Bilo je to vodstvo Croatije Griesheim 5-1.

Igrala se 58. minuta kada je ekipa Arheiligena II izgubila loptu na sredini terena, a taj pokon nisu propustili iskusni igrači Croatije, koji su kvalitetnim duplim pasovima izbacili cjelokupnu obranu gostujućih, a na kraju je za 6-1 efektno poentirao Tunjo Namlić.

Sada je već bilo jasno da gostujuća ekipa nije u stanju ozbiljnije zaprijetiti vratima Croatije Griesheim II, pa si je domaća momčad dopustila malo opuštanja u igri. U tim trenucima mogli smo vidjeti nekolicinu dobrih duplih paseva, poneko probijenje po bokovima.

Takava jedna akcija Croatije iz 73. minute završila je pogotkom u mreži gostiju, ovaj puta strijelac za 7-1 je bio Nabil Madroun.

Točku na i u visokoj pobjedi Croatije Griesheim postavio je u 89. minuti Bogdan Kocić koji je lijepim pogotkom postavio konačni rezultat 8-1.

Croatia Griesheim II trenutno se nalazi na prvom mjestu Kreislige C Darmstadt. Kako nam je u razgovoru kazao trener-igrač Miodrag Marković momčad Croatije Griesheim II pokazuje talent i ambiciju za odlazak u viši rang natjecanja. Ukoliko bi momčad nastavila sa daljnjim dobrim prezentacijama stvorili bi se preduvijeti da se na proljeće krene sa prvog mjesta u napad na viši rang natjecanja. Kvalificiranje u viši rang bio bi uistinu velika nagrada za trud nekolicine mladića i veterana i na ponos svim navijačima Croatije iz Griesheima.