Croatie Zürich s 2:1 pobijedila Hajduk Zürich u prijateljskoj utakmici pred velikim brojem gledatelja

Dugo očekivana prijateljska utakmica između dva hrvatska kluba iz istog grada, Croatie i Hajduka Zürich privukla je u nedjelju, po sunčanom vremenu, veliki broj gledatelja.

Utakmica je u prvom djelu pripala je Hajduku koji je imao više od igre iako igra u 4.ligi, što je za jednu ligu manje od Croatie. Croatia se mučila, ali nikako nije uspjevala doći do svoje igre. Hajduk se borio srčano i imo svoje prilike koje nije iskoristio.

Iz jedne takve akcije igrač Hajduka ulazi u kazneni prostor a sa leđa ga ruši Knežević, što je bilo dovoljno da sudac dosudi kazneni udarac za Hajduk u 41.min. Dragan Kafadar izvodi najstrožu kaznu  i dovodi u vodstvo Hajduka od  0:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Croatia je pokazivla veću želju za preokretom rezultata, ali bez većeg uspjeha. Ipak u 55. minuti iz jednog napada udarcem Kristijana Krstića Croatia je poravnala rezultat na 1:1.

I kada se očekivalo da Croatia nakon gola podigne razinu igre ipak do toga nije došlo. Inače, dosta se griješilo na obje strane.

Hajduk je imao svoje prilike koje nije iskoristio za postizanje golova, pa je  kazna stigla u 73.minuti kada je odbrambeni igrač Croatie Ivan Dukić doveo svoju momčad u vodstvo od 2:1, što je na kraju bio i rezultat utakmice.

Do kraja imali su jedni i drugi prilike za gol. Hajduk je u završnici fizički pao u igri, ali je pokazao da može da se nosi i sa klubovima iz veće lige.

Trener Croatie Stanislav Blažanović nije zadovoljan prikazanom igrom svojih igrača jer je uvjeren da mogu i moraju bolje.

NK Croatia Zürich: G.Škara, H.Pavić, I.Dukić, M.Jelečević, I.Knezević, D.Komin, M.Gašo, D.Perković (C),S.Blažanović, K.Kostić, N.Petrlić. Još su igrali: M.Ziljak, F.Dukić i D.Dežić. Trener: Stanislav Blažanović,i Dario Perković.

Hajduk Zürich: B.Puh, I.Osmani, I.Ćuk, D.Kafadar, F.Vukadin (C), S.Gazilj, D.Baran, M.Katušić, T.Nujić, K.Stanić.
Jos su igrali; L.Dalić, M.Filipović  i S.Batur. Trener;Josip Krišto i Siniša Kovačević.