Croatia Zürich uvjerljiva na gostovanju kod Engstringena

FC Engstringen – NK Croatia 1:4 (1:0)

U predzadnjoj utakmici proljetnog djela prvenstva NK Croatia je još jednom pokazala svoju pravu snagu i pobjedila momčad Enstringena sa 4:1. Domaćinu je trebala pobjeda za ostanak u ligi a to se primjetilo i u njihovoj igri. Napadaćki je krenula momčad FC Engstringena, pa su već u desetoj minuti iz jedne brze kontre došli do pogotka što im je dalo veliku nadu. NK Croatia je imala odličnih prilika, ali nekako nije sve bilo na svome mjestu. U 20. minuti sudac dosuđuje kazneni udarac sa bijele točke, ali ga kapetan Croatie Blažanović nije realizirao. U 25. minuti indirekt vratara na rubu 16. metara, komešanje u redovima domaćina koji su prigovarali sudcu, pa je sudac u samo tri minute domaćima pokazao četiri žuta kartona. Do kraja poluvremena domaćin nije ozbiljnije ugrozio vratara Croatie F.Dukića, a Croatia nije realizirala nekoliko dobrih prilika.

Drugo poluvrijeme bilo je potpuno u znaku NK Croatie. Prvi napad i Ivan Dukić izjednačava rezultat. Igrači Croatie pritisnuli su domaćina, koji nije imao niti jednu ozbiljniju prijetnju našem vrataru dok je Croatia dominirala igrom. U 70. Minuti nakon udarca iz kuta Vedran Zrno upisuje se u listu strijelaca, a samo tri minute kasnije i Dario Perković trese mrežu FC Engstringen, kojima bi ova utakmica mogla biti presudna zbog mogućen ispadanja iz treće lige. U 82. Minuti Luka Lapenda prolazi kao slalomaš vezni red i obranu domaćina i pogađa za konačni 1:4. NK Croatia do kraja je držala loptu u nogama i čekala mirno kraj utakmice. Rijetki vjerni navijači NK Croatie bili su presretni ovom pobjedom. U zadnjem kolu NK Croatia je domaćin i dočekuje FC Industrie Turicum još jednu ekipu koja se bori za ostanak u ligi. Ukoliko Croatia pobjedi mogla bi sa četvrog mjesta zasjesti na treće dok je prošle godine bila na drugom mjestu što je za NK Croatia dobro, jer je u samom vrhu tablice.

Tek kada se sredi problem juniorskih ekipa NK Croatia će ići u zauzimanje prvog mjesta za ulazak u drugu ligu. Pripreme za juniorske momčadi su počele, jer je to sada prioritet broj jedan Uprave NK Croatia. Sastav NK Croatia: F. Dukić, I. Dukić, V. Zrno, B. Rajić, A. Vukadin, S. Laštro, S. Blažanović (C), D. Komin, D. Crnković, A Jukić, D. Perković. Rezerve: S. Grgić, L. Lapenda. Treneri: R. Čurić, Z. Perak.

Izještaj: Stjepan Špehar
Fotograf: Ivan Barišić