Detalj s utakmice Croatije (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (I. Barišić)

Croatia Zürich savladala Benficu, trostruki strijelac Luka Lapenda

Croatia Zürich je u nedjelju a svom terenu upisala drugo ovosezonsku prventvenu pobjedu savladavši portugalsku Benficu rezultatom 4:2.

NK Croatia ZH ( 3.) – Benfica Clube de Zurique 4:2 (1:2 )

Već na samom početku utakmice iz jednog brzog napada preko lijeve strane Ivan Kneževic dovodi Croatiju od 1:0. Nedugo zatim Croatia postiže i drugi gol ali sudac svira zaleđe. Benfica odmah uzvraca i postize izjednačenje na 1:1.

I kada se mislilo neriješenim rezultatom otić na poluvrijeme Benfica postiže gol za vodstvo od 1:2.

U prvoj minuti drugog poluvremena Croatia preko svog rastrčanog napadača Luke Lapende u 46 minuti izjednačuje rezultat na 2:2.

Visoki Luka Lapenda (u prvom planu) / Foto: Fenix
Visoki Luka Lapenda (u prvom planu) / Foto: Fenix (I.B.)

To je dalo krila igračima hrvatske momčadi koji lijepo kombiniraju i preko Lapende dolaze u vodstvo od 3:2.

Razigrana Croatia ne posustaje u želji da riješi utakmicu u svoju korist. Raspoloženi Luka Lapenda po treći put zaredom trese mrežu Portugalaca za konačnih 4:2. Bila je to dobra predstava hrvatske momčadi i više nego zaslužena pobjeda koja s 3 nova boda smješta Croatiju na 7. mjesto na ljestvici amaterske 3. lige Zürich.

Sastav NK Croatia Zürich: Frano Dukić, Pero Zovko, Ivan Dukić, Dario Perković (C), Ivan Knežević, Marin Hrkač, Stjepan Laštro, Kristijan Krstić, Danijel Komin, Marijan Šišić, Luka Lapenda. Joć su igrali: Giuliano Skara, Daniel Petković. Trener: Stanislav Blažanović.