Momčad Croatije ZH / Foto: I. Barišić/FM

Croatia Zürich napravila preokret i na kraju na penale ispala iz švicarskog kupa

NK Croatia Zürich – FC Schwamendingen  5:6 (2:2) (0:2)

U noćnoj utakmici, pred rekordnim broj od više od 200 gledatelja, Croatia je nakon udaraca s 11 metara ispala iz švicarskog kupa. Momčad Schwamendingena, koja se natjece u 2.amaterskoj ligi, je prvo poluvrijeme riješila u svoju korist s dva zgoditka razlike. Rezultat od 0:2 nije bio pravi odraz onoga što se događalo na terenu jer su igrači Croatije propustili tri velike prilike kod rezultata 0:0.

Drugi dio utakmice u potpunosti je pripao momčadi Croatie Züricha, koja se natječe u 3. amaterskoj ligi. Preko S. Laštre i D. Perkovića Croatia je najprije stigla do poravnanja rezultata na 2:2. Iako je imala potpunu kontrolu utakmice, kad su se gosti grčaevito branili, Croatija je propustila riješiti pitanje pobjednika u regularnom dijelu utakmice.

Odmah nakon 90.minuta, prišlo se izvođenju jedanajsteraca. Uspješniji su bili gosti koji su od 5 udaraca s 11 metara postigli 4 gola, dok su igrači Croatije dva puta zakazali. I. Dukić i S.Blažanović nažalost nisu zatresli mrežu gostujućeg vratara s bijele točke. Tako Schwamendingen nastavlja dalje natjecanje u kupu a Croatija ostaje žaliti za propuštenom prilikom, pogotovu što su Hrvati bili daleko bolja momčad u drugom poluvremenu.

Sastav NK Croatia: G.Škara, M.Stjepanović, I.Dukić, M.Jelečevic, D.Komin, D.Perković ( C ), N.Novak, K.Krstic, S.Blažanović, S.Laštro, N.Petrlić. Još su igrali: R.Matoševic i M.Gašo. Trener-igrač Stanislav Blažanović.