Croatia Zürich nakon preokreta do uvjerljive pobjede nad Horgenom

NK Croatia Zürich – FC Horgen 4:1 (0:1)

Nije dobro počeo susret s Horgenom za NK Croatiju, gosti su izvršili veliki pritisak na samom početku i poveli već u 10. minuti. Igrači Croatije bili su u podređenom položaju te su čekali priliku da ugroze svog bivšeg vratara Prcelu, ali to im u prvom poluvremenu nije pošlo za nogom, a nije bilo ni prilike.

U drugom poluvremenu gosti su nastavili s napadima, ali se primjetio umor koji ih je na kraju stajao gubitka bodova.

Marko Prskalo e1461744495978
Marko Prskalo

U 59. minuti Daniel Dezić izjednačio je rezultat i unio nervozu u redove gostiju koji su mislili da će iz utakmice izaći kao pobjednici. U igru je ušao i mladi Marko Prskalo, koji je imao nekoliko dobrih proboja, a jedan od njih je bio u 79. minuti kada se opet tresla mreža gostiju što je bio loš znak za FC Horgen.

Croatija je pobjedu potvrdila u 90. minuti kada je kapetan Stanislav Blažanović zatresao mrežu, a u nadoknadi (92. minuta) i Luka Antolković.

Domaćin je u drugom dijelu utakmice pokazala iskustvo, kao i u prethodnom susretu kada je savladala FC Altstetten sa 4:0.

Sljedeću utakmicu 28. travnja u 20:30 sati na Juchhofu 2, NK Croatia gostuje kod CD Espanol Iberije i ako sve bude kako treba nema sumnje da će upisati nove bodove.

NK Croatia – FC Horgen 4:1 (0:1)

Vrijeme: Oblačno i kišovito. Gledatelja: 50

Sastav NK Croatia: Frano Dukić, Matej Stjepanović, Ante Vukadin, Davor Crnković, Daniel Dežić, Stjepan Laštro, Stanislav Blažanović (C), Luka Antolković, Ivan Dukić, Danijel Komin, Dario Perković.

Igrali su još: Marko Prskalo, Marko Jelečević, Ivan Knežević.

Trener: Boris Rajić (Trener Čurić na godišnjem)