Kapetan Croatije S. Laštro u napadu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix Magazin - Ivan Barišic

Croatia Zürich imala tri puta vodstvo i na kraju opet nije pobijedila

NK Croatia ZH – BC Albisrieden 3:3 (1:1)

Opet neizvjesnost na terenu, opet podjela bodova za NK Croatiu Zürich. Iako je NK Croatia povela pogotkom Luke Lapende u 13. minuti, protivnik se nije predavao do samog kraja utakmice i sasvim zasluženo su na kraju došli do boda. NK Croatia je imala prilike utakmicu riješiti u svoju korist već u prvom dijelu, ali obično to tako bude da tko ne pogodi na kraju plati cijenu. Prvo poluvrijeme završilo se neriješenim rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu NK Croatia opet dolazi u vodstvo pogotkom Luke Lapende, ali se protivnik nakon samo deset minuta probija do vrata Croatie i pogađa za izjednačenje. Slijedi pad igre na obje strane svo dok kapetan Croatie Laštro ne zatrese mrežu u 75. minuti utakmice. Iako je Croatie bila čvršća i iskusnija momčad i nije se očekivalo da protivnik može uzvratiti, ta neočekivana situacija ipak se dogodila u 88. minuti kada protivnik opet izjednačuje, a momčad Croatia više nije imala vremena ni snage uzvratiti jer je sudac ubrzo odsvirao kraj utakmice.Croatia Zh listopad 2018 (2)

Sastav NK Croatia ZH: G. Škara, I. Dukić, A. Vukadin, M. Jelečević, I. Knežević, S. Laštro (C), S. Blažanović, D. Komin, N. Novak, L. Lapenda, N. Petrlić. Još su igrali: D. Perković, R.Matošević, K.Krstić, M.Gašo, A.Prcela, M.Stjepanović. Trener i igrač: Stanislav Blažanović

Sljedeću utakmicu 07.listopada u 10 sati Croatia gostuje kod FC Industrie Turicum. Za nadati se je kako će napadači Croatie imati sretan dan i da će se NK Croatia vratiti u seriju pobjeda.