Arhivska snimka istrčavanja na teren igrača Croatie Solothurn / Foto:HNK Croatia S.

Croatia Solothurn poražena na gostovanju od izravnog rivala sa 3:1

FC Deitingen -HNK Croatia Soloturn    3:1   ( 2:0 )

Derbi 16. kola amaterske 3. lige Nogometnog saveza Solothurn pripao je švicarskoj momčadi Deitingen. Nogometaši HNK Croatie Solothurn nisu se najbolje snašla na gostovanju kod izravnog protivnika za prvaka. Iako je pobjeda donijela domaćinu bodovnu prednosta, ima još dosta, točnije još 6 kola, do kraja prvenstva tako da nije sve izgubljeno za Croatiju.

Croatia se dobro držala do prvog primljenog gola u 34 min. Drugi gol je pao odmah nakon sedam minuta igre tako da je domaćin u prvom poluvremenu imao veliku prednost od 2:0. Tračak nade za nogometaše Croatije pojavio se u 72 min kada Croatia preko Nikole Sikala smanjuje rezultat na 2:1. U jeku napada hrvatske momčadi, domaćini u 86 minuti preko Stadkdera postižu gol za konacnih 3:1.

Sastav HNK  Croatia Solothurn: I.Krstić, V. Stjepanović, A.Fortunato, I.Aračić, Z.Ponjević, G.Šarić, L.Šljivić, J. Aračić, M.Petrović (C), Ivan Stjepanović, N.Šikalo. Jos su igrali: P.Jelinić, F.Radić, Ivan Krivić. Trener: Mihael Petrović. Strijelac za Croatiu u 72 min bio je Nikola Sikalo