Croatia Reutlingen startala pobjedom u kupu

blazevic
Zgoditak Danijela Blaževića iz slobodnog udarca

RÜBGARTEN – Novu natjecateljsku godinu hrvatskih klubova u Švabenlandu su otvorili nogometaši Bezirksligaša Croatije iz Reutlingena. U prvom kolu kupa su s uvjerljivih 4:0 (1:0) bili uspješni na gostovanju kod ligaškog suparnika SSV Rübgarten. Nakon nezanimljivih, rastrganih i borbenih 35 minuta igre Sebastian Rohloff je doveo Croatiju u vođstvo na majstorsko proigravanje Nikolovskog.

U 8. minuti nastavka Radošević povisuje na 2:0, a nedugo zatim najbolji igrač utakmice Danijel Blažević iz slobodnog udarca je strijelac i trećeg pogodka. U zadnjoj je minuti Jasmin Schott glavom postavio konačnih 4:0.

Iako su nastupili u šarolikom sastavu bez nekolicine standardnih igrača koji su još na odmoru, i s liderom Ivicom Kikićem u ulozi vratara, igrači Croatije su pred stotinjak gledatelja, uz odlično suđenje Jana Hoffmana zasluženo pobijedili. Prvu utakmicu za bodove Croatija igra na svome terenu 24. kolovoza sa TSV Ofterdingen. Početak je u 15 sati.