Croatia Reutlingen na korak od povratka u Landesligu

Croatia Reutlingen je u drugoj utakmci doigravanja za višu ligu u Deckenpfronnu pobjedila momčad TV Darmsheim sa 1:3 (1:2). Zanimljivo je istaknuti kako je utakmicu, koja je odigrana po velikoj vrućini, pratilo 850 gledatelja od kojih je većina bila navijača Croatije.

Vođena pomoćnim trenerom Zoranom Zokijem Krajinovićem, jer je prvi trener Marko Mutapčić na ranije planiranom godišnjem odmoru s kojeg se vraća za iduću utakmicu, momčad Croatie je u utakmicu ušla neopterećena ali odlučna u namjeri da pokaže najviše što može. Napadačka igra od početa donijela je ploda u 6. minuti kada Talijan u redovia Croatije Dennis Pascolo dovodi Croatiju u vodstvo od 1:0. Nažalost po hrvatsku momčad, na papiru domaćini su izjednačili tri minute kasnije na 1:1. Usto su još u 12. minuti imali priliku za vodstvo ali je vratar Croatije Mirko Perković bio siguran.

Nakon toga Croatia se vratila u igru i imala čak četiri poluprilike koje napadači hrvatske momčadi ne koriste. U 42. minuti još jedan stranac u redovima Croatije Miguel Almeida nakon lijepe akcije s nekoliko dodavanja dovodi svoju momčad u vodstvo od 1:2, što je i rezultat poluvremena.

Otvaranje drugog poluvremena nije bilo najbolje i sudac u 46. minuti nakon napucane lopte u ruku svira jedanaesterac za Darmsheim. Ali vratar Perković, koji ove sezone već obranio 4 od pet udaraca s bijele točke, brani prizemni udarac u svoju desnu stranu.

Nakon toga utakmica dobiva još više na zanimljivosti i otvorenosti. Redaju se prilike na obje strane. U 75. minuti Mirko Jelčić odlično koisti ubačaj s desne strane, vara svog čuvara u šesnaestercu i plasira loptu u lijeu stranu protivnickog vratara. Bilo je to, pokazalo se kasnije, 3:1 za hrvatsku momčad.

Nakon dvije pobjede, treću odlučujuću utakmicu i zadnji korak za ulazak u Landesliguidemo Croatia igra u nedelju 18.lipnja protiv Spvgg Freudentstadt, koji je završio na 12. mjesto u Landesligi i igra za ostanak. Ta odlučujuća utakmica počinje u 15,00 sati i igra se u Pfalzgrafenweileru (Adresa: Siemensstrasse 20 u 72285 Pfalzgrafenweiler.)

Igrači i uprava Croatije pozivaju sve Hrvate i prijatelja nogometa da dođu podržati svoju hrvatsku momčad u najvažnijoj utakmici doigravanja.

-Nek nas bude u što većem broju. S pobjedom se dižemo u Landesligu. Budući smo već osvojili kup, nama je ovo sada sve dodatni bonus. Mi ne nemoramo ali mi hocemo pobjediti, poručuje član uprave Croatije Franjo Lovrić.

Fenix-magazin/F.L./Bono Žepić/  Foto:Franjo Lovrić