MNK Croatia Reutlingen

Croatia Reutlingen na Erdinger Cupu

Erdinger Meister Cup 2015, Finale, Württemberg, Kirchentellinsfurt, 20. Juni 2015
Knut Kircher

REUTLINGEN-Prije nego što će poći na zasluženi odmor nogometaši novog člana Landeslige, Croatije iz Reutlingena imaju još jedan zapažen nastup. Sudjeluju na malonogometnom turniru Erdinger Cup u Risstissenu na kome igra 24 prvaka Kreisliga i Bezirksliga iz WFV-a.

Sa 11 osvojenih bodova iz pet nastupa (tri pobjede i dva remija), Croatija je osvojila prvo mjestu u B skupini. Dalje se igralo KO i Croatija je nakon slabijeg izvođenja kaznenih udaraca (9 metara) izgubila 1:3 od SV Enetach.

Četiri pobjedničke momčadi su ušle u polufinale a ostali su razigravali za poredak od 5. do 8. mjesta izvođenjem kaznenih udaraca (9 metara). Naši su prvo bili bolji 4:3 od TSV Blaustein a zatim i 3:1 od SGM Aitrach te su na kraju zauzeli peto mjesto u ukupnom poredku koje ih vodi u drugi krug natjecanja.

U drugom krugu Erdinger cupa nastupiti će 16 ekipa. 5 ekipa s turnira u Risstissenu i 11 koji su dobili pozivnice. Uglavnom je riječ o klubovima koji igraju u Oberligi, Verbands i Landesligama te će turnir zaista biti jak i atraktivan.

Atrakcija turnira je i jedan od najboljih sudaca Bundeslige Knut Kircher koji živi u Hirschau kod Tübingena i rado se odazvao da svojim nastupom uveliča ovo atraktivno malonogometno okupljanje za kraj sezone.