Patrick Marie Timamo Guenbu ponovno je bio dvostruki strijelac za Croatiju Mannheim / Foto: Fenix Magazin

Croatia Mannheim visokom pobjedom u gostima izborila četvrtfinale Kreispokala

Croatia Mannheim je ostvarila veliki uspjeh pobjedom protiv momčadi SpVgg 03 Ilvesheima te ušla u četvrtfinale Kreispokala. Odmah na početku igre Hrvati su pokazali domaćinima kako su došli po pobjedu. Dobre prilike za Croatiju su se nizale u prvih 25 minuta igre no domaći igrači su stajali duboko i iz gužve su uvijek pronalazili put za izbaciti loptu iz opasne zone.

No, ni to nije moglo trajati vječno. U 33. minuti Nikola Dominković je presjekao jednu loptu te je odlično uputio Iliju Živkovića koji pametno križa zadnjeg braniča. Njemu ništa nije preostalo nego srušiti napadača Croatije. S bijele točke kao i uvijek Enio Kovre sigurno zabija za 0:1. S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

U nastavku utakmice domaćinu nije ništa preostajalo nego otvoriti se i pokušati aktivno doći do izjednačenja. No razigrana Croatia brzom akcijom kažnjava domaćina. Nakon oštrog ubačaja Ilije Živkovića s lijeve strane, napadač Patrick Guenbu mirno posprema loptu u mrežu za 0:2. Samo 3 minute kasnije, u 63. minuti slična situacija kao i kod prvog gola. Ovaj put (potpisnik ovih redaka n.r) Miljenko Mrkonjić presijeca jednu loptu, upošljava Marka Dominkovića koji odmah proslijeđuje loptu do raspoloženog Patricka Guenbu koji ponovno posprema loptu za 0:3.

Ali to nije bio kraj odlične igre Croatije. Kapetan Saša Šero u pet minuta dva puta je pokazao  kako je opasan igrom glavom kod prekida. Prvi put je zabio gol na nabačaj Živkovića a drugi put kada je Mrkonjić izveo korner  i nabacuje loptu a  Šero glavom poput Ramosa pogađa mrežu.  Bilo je to 0:5.

U samoj završnici domaćin smanjuju 1:5, što je bilo više kozmetička promjena rezultata. Tako SG Croatia Mannheim zasluženo ide u četvrtfinale i s velikim zanimanjem očekuje ždrijeb i ime sljedećeg protivnika u kupu.

Sastav Croatie: Gulić, Kovre, Oršolić, N.Dominiković, Šero, Grbavac, M.Dominiković, Kojadin, Mrkonjić, Živković, Patrick M. Timamo Guenmbu.

Klupa za rezerve: F. Živković, D.Primorac, T.Jezerac, D.Prskalo i D.Tadić

Trener: Claudio Poleti

Strijelci za Croatiju: Enio Kovre jedan put (33. min) jedan, te po dva puta Saša Šero i Patrick Maria Timamo Guenbu.