Croatia Karlsruhe pred ostvarenjem čuda – slavila i kod Hohenwettersbacha

Podsavez Badischer Fußball Verband BFV Mittelbaden Karlsruhe
Kreisklasse C Staffel 1
SV Hohenwettersbach – NK Croatia Karlsruhe 1:3

“Nema predaje, borba za prvo mjesto”… To je slogan, kojim uprava Croatije Karlsruhe već nekoliko tjedana poziva svoje vjerne navijače i članove da dođu na utakmice i bodre svoje “vatrene dečke” u finišu prevenstva.

Može se reći da to i ima efekta. Momčad igra fantastično u svojoj najboljoj sezoni u posljednjih 10 godina, a 19 utakmica u nizu je bez poraza. Naravno treba uzeti u obzir brojna pojačanja koja su došla proteklih godinu dana u klub.

Croatia je ušla sa velikim samopouzdanjem u susret protiv Hohenwettersbacha lagano dominirajući prvih 15 minuta.
Momčad je osjećala i psihološki teret jer se bodovi nisu smjeli izgubiti čime bi čitav sezonski trud i odlični rezultati pali u tren u vodu.

SV Hohenwettersbach je četvrti na ljestvici i bio je tvrd orah, a svojom taktikom poremetio je Croatijinu igru.
Kao i proteklih nekoliko utakmica Croatia je morala primiti gol da bi se “trgnula”. Nepažnja Croatijine obrane u 36. minuti donijela je vodstvo domaćinu.

Samo nekoliko minuta kasnije, u 43. minuti, Ivan Bandić majstorski je primio loptu, varkom tijelom izbacio suparničog igrača i sa 16 metara lijepim preciznim udarcem pogodio lijevi donji kut za izjednačenje.
Pogodak je došao u pravi trenutak jer je donio olakšanje gostima.

U nastavku igre momčad Croatije preuzela je inicijativu i bilo je samo pitanje vremena kada će uslijediti novi pogodak. U 68. minuti Teo Omić probio je lijevi bok i ušao u kazneni prostor te svojom snažnom ljevicom savladao suparničog vratara za vodstvo od 2:1.

Antun Kralj i navijači - Foto: Alen Vukelić
Antun Kralj i navijači – Foto: Alen Vukelić

Domaćini se nisu mogli više se oduprijeti Croatiji. Pritisik je bivao sve veći, a Tomislav Maras u 76. minuti zabio je za konačnih 3:1.

S tom pobjedom, 19. utakmicom bez poraza u nizu, Croatija je izborila barem doigravanje za ulazak u viši stupanj natjecanja.
Na ljestvici je učvrstila drugo mjesto sa 63 boda i gol razlikom  96:28, i u zadnjoj utakmici 29. svibnja na domaćem terenu protiv TSV Etzenrota može se dogoditi čudo. U slučaju Croatijine pobjede te remija vodećeg VfR Ittersbacha, moguć je i naslov prvaka te izravan ulazak u viši rang –  B “Kreisklassu”.

Zbog toga uprava i igrači pozivaju svoje vjerne članove i navijače na utakmicu u nedjelju u 17 sati.

Strijelci: 1:1 Ivan Bandić 43. min.
1:2 Teo Omić 68. min.
1:3 Tomislav Maras 76. min.

Sastav Croatije: Nenad Oravec, Krešimir Mirosavljević, Hrvoje Jurleta, Slaven Križanić, Michael Brecht, Ivan Bandić, Richard Pfannendörfer, Teo Omić, Tomislav Maras, Mišel Pocrnja, Ante Galić.

Pričuve: Marko Kralj, Ivica Brkljača, Rafo Tomić, Vanja Golubić.