Croatia isprašila Srbiju i pokvarila joj slavlje ulaska u Drugu regionalnu ligu

FC Srbija Zürich – NK Croatia Zürich 2:5 (1:2)

Prije samog susreta nije se dalo naslutiti u kojem će smjeru ići utakmica. Igrači trećeplasirane Croatie znali su da pred njima stoji prvoplasirana momčad treće lige, kojoj je bio potreban samo jedan bod za siguran ulazak u višu, drugu regionalnu švicarsku, ligu.

No, igrači Srbije je naletila na vrlo čvrstu obranu i efikasan napad Croatie. Hladan tuš za Srbiju bio je rani pogodak Marka Jelečevića koji u 20. minuti dovodi hrvatsku momčad u vodstvo od 0:1. Jak tempo utakmice je nastavljen i Srbija u 30. minuti dolazi do izjednačenja. To nije poremetilo napadačku igru Croatije koja u 40. minuti preko kapetana Blaženovića s bijele točke pogađa za novo vodstvo s kojim se odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme počelo je s istim žarom kao i na početku susreta. Zbog žestoke igra s obje strane sudac je u samo nekoliko minuta podjelio 4 žuta kartona. Usporedbe radi, do kraja utakmice bilo ih je ukupno 6 pa je rezultat u kartonima bio 4:2 za Srbiju.

U 77. minuti Croatija preko Luke Antolkovića dolazi do trećeg pogotka. Ali Srbija se nije predavala. Svega 5. minuta kasnije domaćini s smanjuju rezultat na 2:3 nakon udarca s bijele točke. Nade srpske momčadi u izjednačenje nisu trajale dugo jer već u 86. minuti Stjepan Laštro trese mrežu Srbije za četvrti pogodak svoje momčdi. Bio je to kraj nadanja Srbije čiji igrači su poklekli pred razigranom Croatijom.

Na samom kraju utakmice,  sudac ponovno pokazuje na bijelu točku. Ovaj put za Croatiju siguran je Knežević za konačnih 2:5. Iako su igrači i vodstvo Srbije bili šokirani neočekivanim rezultatom, smogli su snage i čestitali igračima Croatie na zasluženoj pobjedi.

Croatia je tako pomrsila račune Srbiji za siguran ulazak u višu ligu. Ali FC Srbija to može ispraviti ukoliko u sljedećoj utakmici igra neriješeno ili pobjedi FC United.

Sastav NK Croatia: F. Dukić, D. Crnković, A. Jukić, D. Dežić, S. Laštro, M. Jelečević, S. Blažanović (C), L. Antolković, M. Vučur, D. Komin, M. Prskalo. Još su igrali: A. Vukadin, M. Vundač, I. Knežević, I. Dukić. Ostale rezerve na klupi: M. Žiljak, L. Lapenda, D. Perković. Trener Croatije Robert Čurić