Croatia Griesheim poražena od Germanije u Eberstadtu

Iako su treneri Croatije Griesheim Mirco Brandau i Nikica Raos pripremali momčad Croatije Griesheim na pobjedu protiv Germanije Eberstadt, neraspoložena zadnja linija obrane Croatije Griesheim nije izdržala napade Germanije, a izostanak ozljeđenog Daniela Perića u vrhu napada Croatije Grieshem pokazao se kao nenadoknadiv gubitak.

Croatija Griesheim dobro je otvorila susret: igrala se 5 minuta kada je Gebreigzeher probio desnu stranu Germanije i snažnim udarcem pogodio prečku. U nastavku susreta nismo puno vidjeli od Croatije Griesheim. U 35-oj minuti dosuđen je slobodni udarac za Germaniju, lopta je ubačena u gužvu u visini peterca što iskorištava Nanwa i dovodi Germaniju u vodstvo od 1-0. Već u 42-oj minuti bilo je 2-0 za Germaniju:na jednu ubačenu loptu sa boka u visini jedanaest metara slobodni Ganschinietz sprema u mrežu Croatije Griesheim.

Drugi dio susreta Croatija Greisheim pokušala je kvalitetnije odigrati, napravljene su i adekvatne zamijene, no napadači danas nisu bili raspoloženi. U 75-oj minuti ponajbolji igrač Croatije Griesheim Razan Farag iskoristio je grešku zadnje linije obrane Germanije, oduzeo jednu povratnu loptu i smanjio rezultat na 2-1. Radost igrača Croatije Griesheim nije trajala dugo budući je već u gotovo sljedećem napadu Germanija povećala vodstvo na 3-1. Lopta je preskočila jednog obrambenog igrača Croatije Griesheim a napadač Pfeiffer ne propušta priliku i trese mrežu.

Do kraja susreta je Croatija Griesheim stvorila tri jako dobre prilike ali Yad i Nothnagel nisu uspjeli savladati vratara Germanije Eberstadt. Dojam je sjajnim udarcem sa nekih 25 metara u 90-oj minuti popravio desni bek Jure Markota pogodivši u rašlje za konačnih 3-2.

Croatia Griesheim:Nedel, Banović, Pupić, Blessing, Markota, Kühn, Farag, Hofstaedter, Sme, Smajović, Gebreigzeher. Klupa(Smith, Yad, Nothnagel, Lenzen, Denis Andrijević)