Kapetan Mario Lažeta (desno) bio je dvostruki strijelac za Croatiju

Croatia Frankfurt u pripremnoj utakmici isprašila višeligaša Schwalbach sa 7:1

FC Croatia – FC Schwalbach 7:1 (3:1)

U prvoj pripremnoj utakmici za novo prvenstvo, Croatia Frankfurt je na svom terenu pobjedila Kreisoberligistu FC Schwalbach sa 7:1(3:1). Iznenađujuće visoka pobjeda nad višeligašeom iz Schwalbacha ostvarena je pod vodstvom novog trenerskog para Croatije Daniela Konte i Nijemca Andreasa Schäfera. Schäfer će u novoj sezoni, u kojoj Croatia ima samo jedan cilj a to je osvajanje prvog mjesta i ulazak u višu ligu, zamjeniti obiteljski zauzetog mladog trenera Daria Ištuka.

Croatia je u svim elementima igre nadvisila Oberligiste iz Main-Taunus-Kreisa. Prvi zgoditak za Croatiju postigao je Kristijan Zubac u 8. minuti nakon slobodnog udarca. Gosti su izjednačili u 26. min da bi Danijel Soldo već u 34. min. ponovno doveo svoju momčad u vodstvo od 2:1. uslijedilo je to nakon što je Ivica Vidović nabacio loptu iz slobodnog udarca a Soldo volejem neobranjivo zakucao loptu u mrežu. Do poluvremena Croatia je povećala vodstvo na 3:1 zgoditkom Vicovića nakon odlične asistencije Tomislava Šandrka.

U nastavku utakmice Patrick Faluta je povisio na 4:1 odličnim udarcem u suprotni kut vratara gostiju, da bi potom raspoloženi kapetan Mario Lažeta zgoditcima u 60. i 70. minuti doveo svoju momčad do visokog vodstva od 6:1. Konačan rezultat postavio je Davor Bandić nakon odličnog prodora i dodavanja Filipa Lovrića. Utakmicu je odlično sudio njemački sudac hrvatskih korijena Jure Marić.

FC Croatia: Jurić; Jurišič (od 61. Puljić), Drlje, Andrić, Lažeta (od 72. Bandić), Soldo (od 46. Mrkonjić), Faluta (od 61. Lovrić), Šandrk, Vicović, Marić (od 75. Šušak), Zubac. Strijelci za Croatiju: Kristijan Zubac (8.), Daniel Soldo (34.), Ivica Vicović (41.), Patrick Faluta (49.), Marijan Lažeta (60./70.) i Davor Bandić (77.min).

U srijedu Croatia igra drugu pripremnu utakmicu u Bad Sodenu također protiv, za jednu ligu višeg protivnika, viceprvaka Kreisoberlige Main-Taunus-Kreises momčadi FV 08 Neuenhain.