Napadač Croatije Filip Lovrić u borbi za loptu / Foto:Fenix Magazin

Croatia Frankfurt primila dva gola u sudačkoj nadoknadi i izgubila od Makkabija sa 2:1

Makkabi Frankfurt – Croatia Frankfurt 2:1 (1:1)

Na gostovanju kod četvrtoplasiranog Makkabia, Croatia Frankfurt je nes(p)retno izgubila utakmicu sa 2:1. Oba gola hrvatska momčad je primila u sudačkoj nadoknadi.

Nakon vodstva Croatije od 0:1, kada je iz slobodnog udarca Grančić u 11. minuti zatresao mrežu domaćina, Makkabi je izjednačio na 1:1 preko Josipa Dolića u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Slična situacija ponovila se i u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena kada prorijeđena obrana Croatie, nakon kontranapada Makkabija, prima zgoditak i prepušta bodome momčadi Makkabija.

Potrebno je istaknuti kako je prije tog zgoditka Croatia propustila priliku za zgoditak kada je Lovro Vukoski umjesto da gurne loptu Šandrku, koji bi bio u stopostotnoj situaciji, išao na dribling a potom i udarac kojim pogađa protivničkog igrača koji je započeo kontranapad domaćina iz kojeg je postignut odlučujući zgoditak.

Makkabi je bio bolji u prvom poluvremenu, kada je stvorio i više izglednih prilika, dok je Croatia bila bolja u drugom poluvremenu, posebice zadnjih 15 minuta kada su imali nekoliko sjajnih prilika koje su na žalost igrača i brojnih navijača Croatije ostale neiskorištene.

Croatia - Makkabi  (13)
Branislav Gramočanin (u bijelom dresu) nije uspio proći Adriana Bračića. U pozadnini vratar Croatije Nikola Jurić / Foto:Fenix Magazin

Bolji od ostalih u redovima borbene momčadi Croatije, koja je po igri u drugom dijelu zaslužila bar jedan bod, bili su vratar Nikola Jurić, Dominik Mihaljević te posebno kapetan Croatije Dino Božinović-Mador, koji je svojim zalaganjem i borbenošću davao ton igri hrvatske momčadi.

Za momčad Makkabija odličnu partiju pružila su dvojica Hrvata: napadač Branimir Glamočanin, koji je ranije igrao za Croatiju i bio njen najbolji strijelac, te Josip Dolić koji je igrao zadnjeg čovjeka obrane.

Croatia: Jurić, Šandrk, Brečić, Soldo, Mihaljević, Bakula (od 46. Vukoski), Ćurić (od 60. Bešlić), Grančić (od 75. Drlje), Lovrić, Božinović-Mador, Puljić i Vukoski.

Nakon 7 odigranih utakmica Croatia zauzima 12 mjesto sa 7 osvojenih bodova i gol razlikom 16:19.

TUS Makkabi II – FC Croatia II 4 : 1  (3:0)

I druga momčad Croatije izgubila je od druge momčadi Makkabia sa 4:1.Jedini zgoditak za drugu momčad Croatije postigao je Periša u 84. minuti. Valaj istaknuti kako je u 77. minuti umjesto Križanca u igru ušao Budimir nakon godinu dana zbog pauze od ozljede.

Sastav Croatije: Filatow, Surmanović, Perića, Todorić, Majić, Jeličić, Amanatidis, Lerković, Maganjić, Sičenica, Križanac.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 01. listopada na svom igralištu u Heddernheimu protiv momčadi SG Westend Ffm u 15,00 sati.