Mario Lažeta i Ivan Propadalo ponovno strijelci za Croatiju Frankfurt / Foto: Fenix

Croatia Frankfurt ponovno na pobjedničkom kolosijeku, u gostima savladan Kalbach sa 4:7

FC Kalbach II – FC Croatia Frankfurt 4:7 (2:4)

U golijadi u Kalbachu, u kojoj je postignuto čak 11 golova, Croatia Frankfurt je pokazala kako prošlotjedni poraz od TSG Niederrada nije bitnije utjecao na raspoloženje u jednoj od najpopularnijih hrvatskih momčadi u Njemačkoj.

Unatoč ranom vodstvu domaćina u 7. minuti, Croatia se u rezultatsku ravnotežu vratila pogotkom Marijana Lažete u 13. minuti. Bio je to nezgodan udarac napadača Croatije kojeg vratar domaćina nije mogao braniti po skliskom, od snijega očišćenom, terenu. Svega pet minuta kasnije Ante Matić na dodavanje kapetana Solde dovodi Croatiju u vodstvo od 1:2. U 20 minuti domaćin se vraća u igru pogotkom kojeg odlični vratar Croatije Ante Zubčić nije uspio obraniti.

Bolja igra Croatije rezultira novim vodstvo od 2:3 a zgoditak ponovno postiže Lažete. Dodavač je bio Ivan Propadalo. U 35. minuti malobrojni gledatelji vidjeli su odličan šut s 18 metara i lijep zgoditak Mostarca u redovima Croatije Marija Marića za vodstvo od 2:4.

U nastavku utakmice Croatia već u prvih 10 minuta postiže dva zgoditka za nedostižno vodstvo od 2:6. Golove su postigli Ivan Propadalo (u 50. min) na dodavanja Lažete te Denis Grančić (54.) na dodavanje Ivana Duvnjaka.

Nakon sigurnog vodstva trener Croatije Danijel Konta uvodi u igru Doića i Bešlića te zatvara utakmicu i Croatia dolazi do nova tri boda koja je učvršćuju na 4. mjestu na ljestvici sa 38 bodova iz 20 utakmica. Domaćini su do kraja nastojali s dva zgoditka tek optički uljepšali poraz. No, Denis Grančić im je još malo zapaprio u 79. minuti za konačnih 4:7.

Sasatav Croatije: Zubčić, Lovrić, Vidović, Amanatidis (od 57. Andrić), Marić, Matić (od 76. Doić), Duvnjak (od 57. Bešlić), Grančić, Soldo, Lažeta, Propadalo

Zbog snijega u Frankfurtu, utakmica druge momčadi je odgođena.