Croatia Frankfurt na gostovanju pregazila momčad Germanie rezultatom 0:11

FC Germania Ginnheim – FC Croatia Frankfurt  0:11 (0:4)

Na gostovanju kod osmoplasirane Germanie, Croatia Frankfurt u subotu je ostvarila rekordnu pobjedu u gostima od 11:0. Junak pobjede hrvatske momčadi je Ante Matić sa pet postignutih zgoditaka u mreži domaćina. Mrežu Germanie je već u drugoj minuti načeo kapetan Mario Lažeta na dodavanje Marića. Na 0:2 je povećao Duvnjak na pas Rimca dok je Matić u 12. min postigao svoj prvi zgoditak za vodstvo od 0:3. Utakmica je preaktično bila odlučena kada je Soldo namjestio priliku Duvnjaku koji postiže zgoditak za vodstvo od 0:4. Bio je to stoti pogodak Duvnjaka u ligi.

Ante Matić pokazao se kao pravo pojačanje Croatije Frankfurt

U nastavku utakmice, Lažeta još dva puta trese mrežu, u 47. i 58. minuti za nedostižnih 0:6. Do kraja utakmice je oko stotinjak navijača, uglavnom onih Croatije, vidjelo sjajnu seriju Matića od četiri zgoditka zaredom. Mati, koji je stigao u ovom preijelaznom roku iz Zrinskog Heusenstamm, se pokazao pravim pojačanjem.

Sudbinu domaćina zapečatio je Marko Marić u 85. minuti za konačnih 0:11.

Croatia Frankfurt: Jurić, Andrić, Hrvoje Drlje (od 46. Amanatidis), Miro Drlje (od 46. Lovrić), Soldo, Bračić (od 60. Šandrk), Marić, Lažeta, Rimac, Matić, Duvnjak

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra tek u nedjelju, 12. ožujka protiv FC Marco FFM s početkom u 15,00 sati. Adresa igrališta Maroca u  Ginnheimu je: Wilhelm-Epstein-Straße 95

FC Germania Ginnheim ll – FC Croatia ll 1:0

Poznato je kako bolje momčad u nogometu zna i izgubiti.

Cro Frankfurt (11)
Nije bilo sreće za drugu momčad Croatije Frankfurt

Upravo to dogodilo se drugoj momčadi Croatije Frankfurt koja je nes(p)retno izgubila sva tri boda u utakmici u kojoj je punih 80 minuta imala neriješen rezultat te niz odličnih prigoda za zgoditak.

Croatia II: Filatow, Šola (od 56.min Dragan Miloloža, Tolušić, Surmanović, Draguljić, Žarko, Todorić, Mario Keleva, Rohwerder, Mario Sicenica, Marin Krišto (od 46. min Skočibušić)

Mogućnost za popravak druga momčad Croatije će imati već u petak, 03. ožujka u 20 sati na svom igralištu u Heddernheimu gdje dočekuje uvijek neugodnu momčad Victorie Frankfurt ll.

Fenix-magazin/SIM/Stanislav Konta / Foto:M.Kelava