Croatia Frankfurt ispustila sigurnu pobjedu s prednosti od dva gola i igračem više

FC Croatia- Griesheim II 4:5 (2:1)

Ni tri zgoditka Kristijana Zubca nisu bila dovoljna za pobjedu croatije Frankfurt

Igrači Croatije priredili su još jedno neugodno iznenađenje svojim navijačima, koji su po kišnom vremenu došli bodriti svoju momčad. Do 60. minute Croatia je imala i igru i rezultat od čak 4:2. A onda je sve otišlo niz vodu. Bez ozljeđenog Olivera Andrića, koji je morao napustiti teren, momčad Griesheima je i sa igračem manje uspjeli postići tri pogotka u zadnjih pola sata i tako preokrenuti rezultat u svoju korist u konačnih 5:4.

Mirko Budimir briljirao u redovima Gienheima
Mirko Budimir briljirao u redovima Griesheima

Iako je mokar teren više odgovarao lakšim igračima Griesheima, nedopustive su bile pojedinačne greške i naivnost igrača Croatije, kako onih najiskusnijih tako i onih najmlađih. Osim jednog zgoditka iz igre, gosti su postigli četiri zgoditka iz prekida, zadnji u 90 minuti iz kaznenog udarca sa 11 metara, što dovoljno govori o neozbiljnosti i shvaćanju utakmice od hrvatskih igrača. Valja istaknuti kako je u redovima gostiju bio najbolji Hrvat Mirko Budimir koji je zabio čak četiri zgoditka svojim sunarodnjacima.

I ovaj put se vidjelo kako neki igrači Croatije, čije igračko znanje nije sporno, nisu fizički spremni za utakmice A Kreislige. Gosti iz Griesheima su na najbolji način očitali lekciju igračima Croatije koji su ovim porazom izgubili sve nade za eventualnu borbu za drugo mjesto, koje osigurava kvalifikacije za višu ligu.

Croatia I: Jukić, Bešlić, Lovrić, Zubac, Andrić( zbog ozljeda od 27.min.Amanatidis) Mario Lažeta, Šandrk, Nikola lažeta, Bračić (od 34.min. Faluta), Šušak (od 46.min.Miloloža), Puljić. Strijelci za Croatiju: 22. min.Lovrić (dodavanje Šandrk za 1:0), 44.min. Zubac 2:1, 54.min.Zubac kazneni udarac za 3:2, 60.min.Zubac na dodavanje Milolože 4:2.
Fc Croatia II – Spvgg Kickers 5:0 (1:0)

Jurica Sola i Frano Skocibusic
Jurica Šola i Frano Skočibušić bili su ponajbolji u redovima Croatije II Frankfurt

Druga momčad Croatije bila je uvjerljiva u nedjeljnoj utakmici protiv Kickersa. Rezultat od 5:0 je potpuno zaslužen, pogotovo igrom koju je mlađa Croatia pokazala u drugom poluvremenu. Sigurna obrana na čelu sa kapetanom Juricom Šolom te igračem za sve pozicije Franom Skočibušićem ulijevala je samopouzdanje čitavoj momčadi, ponajprije napadačima koji su se razmahali u drugom poluvremenu. Nakon početnog vodstav i pogotka Delića za 1:0, u drugom dijelu vidjela se nadahnuta igra koja je rezultirala sa dva zgoditka ponajboljeg u redovima Croatije Tina Livajića, koji je asistirao još kod dva zgoditka Ćosića i Marka Mihaljevića.

Croatia II: Filatow, Šola, Skočibušić, Rohwerder, Mirko Keleva, Delić ( od 46. min.Livajić), Sičenica, Dominik Mihaljević, Krišto, Budimir (od 46.min Ćosić, Jochim (od. 46.min. Marko Mihaljević),

Iduću utakmicu obje momčadi Croatie igra u nedjelju 6.prosinca protiv momčadi SV Blau Gelb, u 12:30 i u 14:30 sati.