Croatia Frankfurt deklasirala četvrtoplasirani Nieder-Eschbach, četiri gola Marka Rimca

FC Croatia Frankfurt – TuS Nieder-Eschbach 7:1 (4:0)

Briljantnom igrom u prvom poluvremenu, drugoplasirana momčad Kreislige Frankfurt frankfurtska Croatije je deklasirala četvrtoplasiranu momčad Nieder-Eschbacha visokim rezultatom od 7:1. Utakmica je odlučena u prvih dvadesetak minuta kada je Croatia stigla u vodstvo od nedostižnih 4:0.

Marko Rimac i Miljenko Mrkonjić, četverostruki strijelac i dvostruki dodavač u 7-1 pobjedi Croatie Frankfurt (1)

Mrežu gostiju već u 7. minuti je načeo Marić neobranjivim šutom sa 17 metara. Na 2:0 povećao je Rimac u 11. minuti nakon što mu je priliku stvorio Kristijan Zubac. Kapetan i najbolji strijelac Croatie Mario Lažeta u 20. minuti, na dodavanje Solde, dovodi svoju momčad u vodstvo od 3:0. Raspoloženi Marko Rimac dvije minute kasnije postiže svoj drugi zgoditak na nabačaj Bešlića za 4:0.

Premda su gosti u 43. min. smanjili na 4:1, u drugom poluvremenu Croatia je nastavila istom igrom i Rimac u 60. minuti, na dodavanje Solde, dovodi Croatiju u vodstvo od 5:1. Premda je utakmica već bila odlučena, njemačka momčad se nije predavala i pokušavala je smanjiti rezultat. Ali nije uspjevala zahvaljujući odličnoj igri hrvatske obrane na čelu sa vratarom Jurićem.

Do kraja gledatelju su vidjeli dva odlična dodavanja Miljenka Mrkonjića za nova dva zgoditka Croatije, koje postižu Zubac (71. min) i Rimac (79. min). Najbolji strijelac utakmice Marko Rimac mogao je zabiti i svoj peti zgoditak, ali dvije minute prije kraja nje realizirao stopostotnu priliku (na slici) kad se sam našao ispred vratara gostiju. Preumoran od silne trke nije bio priseban i prebacio je i vratara i okvir gola.

Sastav Croatije: Jurić, Andrić, Hrvoje Drlje (od 70. Šandrk), Bešlić (od 62.min Miro Drlje), Amanatidis (od 70. Mrkonjić), Marić, Soldo, Stipe Vidovic, Zubac, Rimac, Lažeta

Utakmica drugih momčadi: FC Croatia II – TuS Nieder-Eschbach II 2:2 (1:2)

U dobroj i neiszvjesnoj utakmici drugih momčadi, Croatia II i Nieder_Eschbach podjelili su bodove. Gosti su odlično otvorili utakmicu i već u 36. minuti vodili sa 0:2. No, momčad Croatije, u koju se nakon tromjesečne stanke od ozljede vratio David Todorić, uspjela je poravnati rezultat zgoditcima Rohwerdera (45.) i Duyara (75.). valja istaknuti kako napadač Croaije Faluta u 27. minuti nije realizirao jedanaesterac za Croatiju. Zbog ozljede ramena igru je morao napustiti Duyar, koji će najvjerojatnije pauzirati do kraja prvenstva.

Sastav Croatia II: Filatow, Šola, Periša, Tolušić, Faluta, Rohwerder, Mario Keleva, Žarko, Hrvoje Todorić, Bass, David Todorić. Još su igrali: Ilić, Pravdić i Duyar.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u gostima u Frankfurt-Gienheimu protiv momčadi Blau-Gelb. Bit će to derbi kola, a i proljetnog dijela prvenstva, jer se sastaju dvije prvoplasirane momčadi A Kreislige Frankfurta. Domaćini će pokušati uzvratiti Croatiji za jedini doživljeni poraz u ovogodišnjem prvenstvu. Hrvatska momčad je osokoljena činjenicom da ni jednu utakmicu nije izgubila kad je bila u punom sastavu, kao što će to biti i u nedjelju.

Utakmica drugim momčadi počinje u 13,00 sati. Utakmica prvih momčadi i derbi prvenstva igra se od 15,00 sati. Za navijače Croatije, i sve ljubitelje nogometa u Frankfurtu, evo i adrese igrališta Blau-Gelb u Gienheimu: Am Ginnheimer Wäldchen 2-4, 60431 Frankfurt.

Fenix-magazin/SIM/Stanislav Konta Foto:S.Puđa/M.Kelava