Croatia Frankfurt bolja od Germanie u prvom kolu kupa

FC Croatia Frankfurt – Germania 08 Ginnheim 4:0 (4:0)

IMG_0997Oni koji vole gledati utakmice amaterskog nogometa, a takvih je u Frankfurtu sve više, u petak uvečer su mogli uživati u izvanrednoj utakmici prvog kola kupa. Odluka o pobjedniku pala je već u prvom poluvremenu. Raspoloženi kapetan Croatie Mario Lažeta zajedno sa najboljim strijelcom Croatije Ivanom Hrskanovićem “ukrcali” su sva četiri zgoditka solidnoj momčadi Germanie.

Prvi zgoditak već u 2. minuti postigao je Hrskanović na sebi svojstveni način. Nakon što mu je Lažeta gurnuo loptu u noge, Hrskanović je gradeći loptu prodbio lijevu stranu gostiju i iskosa majstorski snažnim udarcem savladao iznenađenog vratara gostiju. Nakon toga uslijedilo je još nekoliko prilika od kojih, u 7. minuti, prvu iskorištava najbolji igrač utakmice Mario Lažeta na dodavanje Lovrića. Raspoloženi kapetan Croatije izveo je pravu malu bravuru u 35 minuti kada je sam sve napravio, izmješao obranu gostiju i neobranjivo tukao za 3:0. Neumorni Oliver Andrić, koji zasigurno najviše pretrči na utakmicama Croatije, namješta priliku u 40 minuti za Lažetu, koji postiže svoj het trik.

IMG_1006Sjajnom poluvremenu, koje je 100 puta bolje od prvog poluvremena hrvatske reprezentacije protiv Malte, treba dodati i par izvanrednih obrana vratara Croatije Ante Jukića koji, unatoč dobroj igri Croatije, nije bio besposlen. Gosti su igrali jako dobro ali je Croatija bila bolja.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu sa izvanrednim obranama vratara na obje strane. Trener Croatje Danijel Konta i negov pomoćik Dario Ištuk pruži su priliku i ostalim igračima koji, poput Drlje i Bodrožića te Ojvana, nisu prošli pripreme i još nisu u punoj natjecateljskoj spremi. Ali njihovo iskustvo i znanje zasigurno će biti od koristi Croatiji u narednoj kup utakmici koju, na svom igralištu u Heddernheimu, igra protiv srpske momčadi Tempa.

Najavu hrvatsko-srpskog derbija drugog kola kupa pratite na stranicama Fenixa.

Croatija je nastupila u sastavu: Jukić, Puljić, Lovrić, Bračić, Andrić, Mihaljević, Zubac, Lažeta, Hrskanović, Šandrk i Mamuza. Igrali su još: Drlje umjesto Mamuze od 46. min, Bodrožić umjesto Puljića od 61. min i Ovjan umjesto Hrskanovića od 64 min.