Croatia Bietigheim već više od 30 utakmica ne zna za gubitak bodova

SV Illingen-NK Croatia Bietigheim 1:3 (0:2)

Croatia Bietigheim je ostvarila i sedmu pobjedu u sedmom prvenstvenom susretu. Uspjeh je tim veći jer je Croatia novajlija u ligi koju su nekoliko godina sanjali Hrvati u Bietigheimu.

Nedjaljni susret nije bio lagan. Petoplasirani SV Illingen pokazao se kao čvrst suparnik i stvarao nogometašima Croatie u više navrata velike probleme, a u velikoj mjeri tome je pridonio i zadnji red Croatie. Već u drugoj minuti nesmotrenost Denisa Kolaka koji nepotrebno u blizini svog kaznenog prostora gubi loptu, dopušta prodor protivniku. Ipak akciju spašava J.Wahl svojom prisebnošču. I dvije minute kasnije domaći bježe obrani Croatie, no lopta završava visoko preko vratiju.

Polako nakon toga hrvatska se momčad sređuje, pokušava se probiti odlično postavljena obrana domaćih, koja je koncertrirana na kontre. Posjed lopte je sve više na strani Hrvata, sve se više steže obruč oko domaćih vratiju, a prvi pogodak Croatie je nastavak slobodnog udarca u dvadesetoj minuti, sa desne strane, koji pogađa Raffaela Cervonea. Umjesto da Raffa samo glavom promjeni put lopte u mrežu, on u kaznenom prostoru nalazi domaćeg igrača Daniela Brennera, koji nesmotreno šalje loptu iza svojeg vratara.

Vodstvo samo povisuje moral hrvatske momčadi, pa kao redosljed toga i već samo tri minute kasnije lijepa akcija nekolicine igrača koju završava Denis Mihael Zorko te lijepim udarcem povisuje na 2:0. Poslije toga igra prelazi u dosadu. Oko stotinu osamdeset promrzlih gledatelja se dosađuje.

U drugom dijelu ista slika kao i početkom prvog, kada domaći SV Illingen pokušava čvrstom i borbenom igrom iznenaditi Hrvate, koji su na trenutke na teškim mukama, pa i vratar Papakonstatinou u nekoliko navrata odličnim bravurama mora spašavati teško stečeno vodstvo.

Tek nakon 70. minute igra Croatije ponovno poprima stara obilježja, a to je kombinatorika i brzi prodori kroz obrambene redove protivnika.

Ulaskom sviježih Križića i Dlabala ponovno se stvaraju šanse. Neumorni Tricarico, S. Kaya, M. Kaya S. Rodin ne uspijevaju šanse pretvoriti u povećanje vodstva. Ali zato svoju prliku  iskorištavaju domaćini. Daniel Brenner tragičar kod 0:1, sada se iskuplja i dovodi Hrvate u probleme. Ipak, samo minutu kasnije u 85. minuti Stipe Rodin na dubinsku upućenu loptu bježi protivniku, matira vratara i smiruje domačina.

Pobjeda je ipak u potpunosti zaslužena. Croatia već više od trideset utakmica ne zna što znači gubiti bodove.

NK Croatia Bietigheim:Papakonstantinou, Kolak, Radina (Križić), M.Kaya, Zorko,  Kraguljac (Dlabal), Wahl, Rodin, Cervone (V.Galović), Tricarico i S.Kaya. Strijelci za Croatiu: 0:1 Brenner (autogol), Mihael Denis Zorko i Stipe Rodin

U nedjelju 09. listopada u 15,00 sati na domaćem terenu u Bietigheim-Mettenzimmernu  Croatia je domaćin momčadi SV Riet kod koje su Hrvati bili poraženi u drugom kolu kup natjecanja.

NK Croatia priređuje 29. listopada u Aurainhalle u Bietigheimu na rasporedu svoju veliku zabavu. Nastupat će Grupa DOUBLE M. Uz bogatu gastronomsku ponudu, bogatu tombolu i. lijepo večernje druženje je zajamčeno.