Croatia Bietigheim ugrozila osvajanje prvog mjesta porazom kod kandidata za ispadanje

SGM Riexingen II – NK Croatia Bietigheim 4:3 (0:2)

U natjecanju Okružne A3 lige područja Enz/Murr, vodeća momčad Croatije je izgubila kod kandidata za ispadanje SGM Riexingena rezultatom 4:3.

U nedjeljnu utakmicu Croatia je ušla onako kako to i najbolje zna. Domaćini su već u početku sve podredili svojem zadnjem redu, no nisu uspjevali protiv raspoloženih napadača hrvatske momčadi. Već u 10. minuti zazvonilo je u protivničkoj mreži kada je nakon jednog brzog napada po lijevoj strani Rafaelle Cervone krasno ubacio za Stipu Rodina kojemu nije bilo teško glavom prebaciti domaćeg vratara.

Minutu kasnije uslijedila je lijepa akcija Lehečke koji varkom propušta loptu Rodinu, ovaj poslužuje Mayera na desnoj strani koji iskosa trese mrežu ali nažalost s vanjske strane.

Hrvatska momčad nije posustajala a plod njihoa zalaganja bilo je povećanje vodstva samo tri minute kasnije. Izvrsni Rodin proigrava Leona Kraguljca koji upućuje dugu loptu na drugu vratnicu za dobro postavljenog Cervonea koji izbliza završava akciju. U tim trenutcima Croatia je igrala dobo, stvarala je lijepe akcije, ali rezultat se nije mijenjao.

Drugi dio susreta za Hrvate je bila prava mora. Sve dotad napravljeno kao da je palo u vodu. Croatia je izgubila kontrolu igre a domaćini su to znali iskoristiti. Velikim nizom grešaka „isticao se“  obrambeni red Croatije. Momčad SGM Riexingena u 50. minuti smanjuje vodstvo da bi potom u 64. minuti došla do izjednačenja. Izravna krivnja za izjednačenje pda na leđa vratara croatije kojem se lopta odbija od prsiju, koju potom njihov napadač posprema u mrežu.

Iako su Hrvati ponovno došli u vodstvo od 3:2 pogotkom Rehma, situacija se nije bitno promjenila. U 81. minuti, nakon udarca iz kuta, vratar Croatije Papakonstatinou nespretno rukama posprema loptu u vlastitu mrežu. A onda u 84. minuti hrvatski vratar ne zaustavlja udarac iz daljine i domaćini dolaze u vodstvo od 4:3, što je bo i konačan rezultat.

Opravdanje za poraz ne može biti izostajanje ponajboljih igrača Tricarica i S. Kaye, koji su zbog bolesti i teze povrede morali izostati iz kadra.

Ovaj poraz doveo je završnicu prvenstva u neizvjesnost. Osvajanje prvenstva je sada opet pod upitnikom. No, Croatia ima još sve u svojim rukama. Sljedeci protivnik je TSV Bonigheim koji dolazi Hrvatima na megdan u nedjelju 14. svibnja u 15.00 sati.