Croatia Bietigheim pobjedila u gostima, hrvatski navijači odahnuli nakon sučevog zvižduka

VfL Gemmrigheim – NK Croatia Bietigheim 1:2 (0:1)
Hrvatska momčad iz Bietigheima nije imala lagan posao u gostima kod momčadi koja se nalazi u zoni ispadanja. Istina, teren je bio sve, samo ne dobar. Domaćini su (namjerno) izabrali od tri terena koje posjeduju, baš najlošiji sa puno rupa, nadajući se da će Hrvati, koji gaje tehnički dotjeranu igru, na tom terenu imati problema. Prekrasan stadion sa igralištem koje imaju prepustili su u predigri susreta njihovom rezervnom sastavu. Presedan bez komentara.
No Croatia se u zadnjih nekoliko susreta bori sama sa sobom. Možda može biti isprika, jer nedostaje nekoliko vrsnih povrijeđenih igrača, sastavlja se momčad s brda s dola. No, i u nedjeljnoj utakmici nije opet bilo dovoljno efikasnosti, iako je sve moglo biti riješeno već u prvom dijelu utakmice. Čitava je igra bila koncentrirana kroz središnji zgusnuti obrambeni red domaćina, gdje pravog prolaza i nije bilo.
NK Croatia je povela dosta rano. U dvanaestoj minuti Stipe Rodin bježi svojim čuvarima po desnoj strani te lijepo poslužuje Alena Lehečku, kojemu nije teško da sa ruba šesnaesterca matira domačeg vratara.Hrvati su u večem posjedu lopte, ali akcije što zbog neravnog terena, što zbog egoističnosti pojedinaca završavaju često u nogama protivnika, što njima donosi prilike da se oslobode te ugroze vrata danas danas u crnim odorama hrvatske momčadi.
NK Croatia u drugoj polovici isto kao i kod prvog pogotka povećava svoje vodstvo. Ovoga se puta u 54. minuti u strijelce upisao Sezgin Kaya.
Plod neefikasne igre i propusta u obrani je smanjenje rezultata na 2:1. Hrvatska je momčad i u nastavku imala nekoliko prilika koje se nisu iskoristile, a pred sam kraj susreta prečka je spasila goste. Hrvatski navijači, njih oko stotinu, odahnulo je nakon zadnjeg sučevog zvižduka.
Bodovi su otišli u Bietigheim. U sljedećem susretu na domačem terenu, Croatia dočekuje protivnika većeg kalibra: TSV Enzwaihingen. Susret se igra 02. travnja u 15.00 sati. Igrači i uprava NK Croatie Bietigheim se zahvaljuje brojnoj publici u nedjeljnom susretu u Gemmrigheimu