Croatia Bietigheim jesenski prvak

FV Sönmez Bietigheim-NKCroatia Bietigheim 0:5 (0:2)

S0560247Nedjeljnom pobjedom od 5:0 protiv momčadi FV Sönmez, Croatia Bietigheim osvojila je naslov jesenskog prvaka u okružnoj B ligi Enz/Murr grupe 6. Turska momčad, koja dijeli igralište s Hrvatima, nije bila dostojan protivnik. Već se u prvim minutama osjećalo da će brzo zazvoniti u mreži protivnika. Cervone i Lehečka odmah su na početku propustili prilike koje su im se ukazale. U 4. min. već je iznuđen slobodnjak. Lehečka je bio pokošen na dvadesetak metara od gola. Domaćini se ne snalaze kod postavljanja živog zida i Sabljo koristi priliku iznenađujući čitavu obrambenu Sönmeza i dovodi Croatiu u vodstvo od 1:0.

Od tada se ništa ne prepušta slučaju, sve se događa u protivničkih 16 metara. No, da ipak sve ne bi bilo onako kako bi trebalo biti, za to se neočekivano u 15. minuti brine kompletni zadnji red Croatie, kada se nepotrebnim rušenjem  protivnika pred svojim vratima daje prilika Turcima da iz jedenaesterca izjednače. Srećom, pouzdani hrvatski vratar Letteriello brani udarac sa bijele točke.S0350150

Na drugi pogodak se čekalo do 45. min kada “maratonac”, Steiner koji je stizao upravo svugdje, u pravom momentu krade loptu protivniku u njihovom polju, pronalazi u špicu istrčalog Lehečku koji samo vrškom kopačke progurava ispod istrčalog vratara. Bilo je to 2:0.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak napada Croatie. Ofanzivna igra, koja krasi hrvatsku momčad, donosi povećanje rezultata na 3:0. Strijelac je novoušli Khan u 54. min kada preuzima jednu dubinsku loptu i kratkim solo prodorom matira nemoćnog turskog vratara.

S0540240Na 4:0 povećava Lehečka. Zgoditak je proizvod lijepe kombinacije sa Dlabalom u 77. minuti. Točku na “i” stavlja Sabljo u 79. minuti sa 11 metara, nakon što je predhodno bio srušen Ranko Botić.

Utakmica je obilovala mnoštvom lijepih poteza Hrvata. Među njima treba spomenuti 70. minutu kada je čitav navalni red sudjelovao u akciji koja je završila Dlabalovim udarcem preko vratnice te udarac mladog Grubešića koji završava tik pored vratnice pred sam kraj utakmice.

Prva dva kola proljetnog dijela prvenstva igraju se već prije Božičnih blagdana. Naredni susret Croatia igra kao gost kod SV Hellasa 94 Bietigheim u nedjelju 30. studenog u 12.45 sati.Cervone Raffaelo

Istaknimo i to kako NK Croatia Bietigheim organizira 13. prosinca svoju Božičnu večer za koju se svi zainteresirani mogu javiti kod nadležnih u klubu.

NK Croatia Bietigheim: Letterielo, Dlabal, Yilmaz, Povataj, Zorko, Sabljo, Steiner, Wolf (Grubešić74´), Botić, Lehečka, Cervone (Khan 51´). Strijelci za Croatiu: Sabljo i Lehečka po 2 i Khan

Text i snimke: Antun Igrec