Četvrta uzastopna pobjeda Croatie Mainz – hat trick Ante Živka

cro-mainz-4Croatia Mainz vs. FV Hassia Kempten | 5:2 (2:1)

HNK Croatia Mainz  je u nedjelju ubilježila visoku 5:2 pobjedu nad momčadi Bingen-Kemptena. Protiv njih su igrali i prvu utakmicu sezone u kojoj su bili isprovocirani, suočeni s grubom igrom i na kraju ispustili vodstvo od 3:1.
Igrači Croatie zarekli su se tada da će u uzvratnoj utakmici pokazati kao su bolja momčad, što su i dokazali u nedjeljnoj utakmici 17. kola.

Susret je započela u visokom tempu, gdje su vezni redovi obiju momčadi bili dosta dobri  te obranama zadavali dosta problema. U 18. minuti nakon individualne pogreške igrača Croatie,  protivnički razigravač sam izlazi na Besničanina te ga matira za 1:0 gostiju.
Momčad Croatie nije pala nakon tog vodstva gostiju već je stvarala stvarala nove prilike. Deset minuta kasnije, nakon sjajne asistencije raspoloženog Ante Dujmovića, Louisa Wirbelauera pogađa mrežu gostiju za poravnanja rezultata.  Da bi stvari sjele na svoje mjesto pobrinuo se razigrani Anto Živko, koji je nakon još jedne odlične asistencije Dujmovića okrećee rezultat za 2:1 u korist Croatije.

U drugo poluvrijeme Croatia je ušla sa Kristijanom Parlovom, koji je kao i u prošloj utakmici, u kojoj je zabio i priredio pogodak, zamijenio Breščanovića, te zabilježio isti učinak i u ovoj utakmici.

Nakon niza sjajnih prilika Croatie koje nisu realizirane, naš vratar Besničanina je sjajnom obranom morao spašavati Croatiju. Tomislav Badrov, koji je bio neumoran u građenju igre Croatie, u 75. min sjajno asistirao Živku koji ponovno trese protivničku mrežu za potpuno zasluženih 3:1! U 87. minuti Kristijan Parlov glavom loptu prosljeđuje do  Živka, koji lakoćom zabija svoj danas treći, te ukupno devetnaesti pogodak ove sezone!

Uspio je protivnik minutu kasnije smanjiti rezultat na 4:2, ali je ipak Kristijan Parlov nakon tri stopostotne  propuštene prilike, nakon sjajnog centaršuta Schwarza, glavom poslao loptu nebranjivo u protivnički gol.
Da su se iskoristile silne propuštene stopostotne prilike je rezultat mogao ispasti i veći, ali zasluženu pobjedu s tri gola razlike i uz sve skupa sedam viđenih pogodaka, ne treba previše kritizirati.

U nedjelju 30. studenog u 14. 30 sati  Croatia na domaćem terenu igra mainzerski “El Classico” kada dočekuje momčad Bošnjaka.
Bošnjaci se nalaze jedno  mjesto na tablici ispod Croatie uz samo jedan bod manje.  Budući da se radi o zadnjoj utakmici 2014. godine, pobjeda u derbiju značila bi prezimljavanje na tablici s četiri boda više od Bošnjaka, te približavanje Top-5 ekipa lige! Igrači se vode motom: Iznad svih – CROATIA!!