Kapetan Danske Mikke Hansen / Foto:Hina

Češka ponovno iznenadila: Nakon Danske savladali i Mađarsku

Nakon što su u 2. kolu napravili podvig i svladali olimpijske prvake Dance, rukometaši Češke su prolazak u drugi krug potvrdili u srijedu pobjedom protiv Mađarske 33-27 (15-11) u susretu posljednjeg kola D skupine Europskog prvenstva, i tako će Češka u drugi krug prenijeti dva boda.

Na polovici prvog poluvremena bilo je 8-8, ali onda su Česi ubacili u višu brzinu i na odmor su otišli sa vodstvom 15-11, a briljirao je Ondrej Zdrahala sa šest golova.

Česi nisu posustali niti u drugom poluvremenu i u 38.minuti imaju šest golova prednosti (19-13). Mađari su pokušavali sve, ali najviše što su uspjeli je doći na dva pogotka minusa (25-27) sedam minuta prije kraja susreta.

Kao i protiv Danske opet je nabolji strijelac Češke bio Ondrej Zdrahala sa 14 golova, dok je kod Mađara najbolji bio Mate Lekai sa 9.

U drugom susretu D skupine sastaju se Španjolska i Danska (20.30 sati), i ukoliko Danci pobjede svi će prenijeti po dva boda u drugi krug u kojem se križaju sa skupinom C.