BIETIGHEIM: Pobjedom od 5:0 Croatia suvereno prema Bezirksligi

NK Croatia Bietigheim-TSV Bönnigheim 5:0 (1:0)

Nedjeljnom pobjedom protiv momčadi Bönnnigheima, Croatia Bietigheim je i dalje na prvom mjestu sa dva boda prednosti ispred prvog pratitelja SV Rieta. Croatia je pružila sasvim novo izdanje u odnosu na prošlonedjeljnu predstavu kad je izgubila od momčadi SGM Riexingen II sa 4:3 . Ovoga su se puta štićenici Hartmuta Leinekera pokazali kao dostojan aspirant za drugo po redu osvajanje naslova prvaka i ponovnog ulaska u dugo sanjanu Bezirksligu.

Hrvatska je momčad imala dostojnog protivnika s kojim se moglo ući u nadigravanje. TSV Bonnigheim se nije dosao braniti, već je pokušavao brzim kontanapadima ugroziti vratara hrvatske momčadi Papakonstatinoua. No, kao i u većini susreta, obrana na čelu sa Denisom Kolkakom bila je na visini svoje zadaće.

Croatia je tijekom prvog dijela imala sve konce igre pod svojom kontrolom. Ali se sve do dvadeset i pete minute nije nešto posebno događalo pred jednim ili drugim vratima. Nakon tog vremena Hrvati sve više pritiskali, no ključ za otvaranja protivničkih vratiju je bilo teško otvoriti. Uslijedio je niz akcija koje su protivnika tjerale u očaj. U zadnjoj minuti prvog dijela je konacno procurilo. Lehečka varkom prelazi vratara i sa 1:0 odvodi Hrvate minimalnim vodstvom na zasluzeni odmor.

Drugi dio počinje ozljedom koljena najagilnijeg igrača Croatije Marina Tricarica, kojeg  zamjenjuje Mayer. Minutu kasnije (49´) Rehm vrškom kopačke vara protivničkog vratara te povisuje na 2:0.

Tu je bio kraj svim nadanjima protivnika, od tada igra samo Croatia. Sa desne strane brzonogi Stipe Rodin nabacuje u sredinu, Lehečka nisko pogađa vratara, a odbijenu loptu Cervone samo potvrdjuje na 3:0. Isti igrač samo dvije minute kasnije glavom šalje neobranjivo loptu u mrežu. Dodavač je ovoga puta bio Albayrak , koji se nakon dugog izbivanja ponovno uspjesno vratio na zeleni travnjak. Albayrak se pokazao korisnim i četiri minute kasnije ponovno centrirajuci na isti način za 4:0 a potom i za konačnih 5:0.

Do kraja je bilo još nekoliko prilika za Hrvate, u jednoj od njih Lehečka pogađa vratnicu. Na kraju utakmice gosti su se ponijeli Fair čestitajući hrvatskoj momčadi uspješan završetak i ulazak u Bezirksligu. Ipak do tada treba odigrati još tri teške utakmice, a prva od njih je na rasporedu kod VFR Sersheima u nedjelju 21. svibnja u 15.00 sati.

NK Croatia Bietigheim : Papakonstantinou, Dlabal, Kolak, Radina, C.Kaya, Kraguljac, Lehečka, Tricarico, Rodin, Rehm, Cervone.  Još su igrali: Mayer, Albayrak, Križić, Mihaljević. Strijelci za Croatiju: Alen Lehečka ( u 45′,  68′), Benjamin Rehm (53) i Raffael Carvone (59′, 63′)