Denis Grančić (u sredini) bio je dvostruki strijelac za Croatiju / Foto:Fenix Magazin

Bez kapetana Stipe Vidovića i Marija Lažete prekinuta serija pobjeda Croatije Frankfurt, poraz i druge momčadi Croatije

FC Croatia – SG Westend 2:6 (1:1)

Westend je u nedjelju popodne prekinuo seriju dobrih igara i pobjeda Croatije Frankfurt. Poraz je visok, ali on ne odražava pravo stanje stvari na terenu. Protiv momčadi koju većinom čine igrači iz Sandžaka Hrvati su došli u vodstvo u 11. minuti preko Denisa Grančića. Do kraja poluvremena gosti su u 37. minuti uspjeli izjednačiti.

U nastavku utakmice kola Croatije su krenula nizbrdo. Najprije su u 51. a potom i u 59. minuti gosti brzo kaznili greške obrane Croatije. U 77. min Grančić iz slobodnog udarca smanjuje rezultat na 2:3 i vraća nadu za preokret. Nažalost po navijače Croatije, on se ne događa. U zadnjih 10 minuta utakmice Croatija prima još tri zgoditka (pet u drugom poluvremenu) i gosti zasluženo osvajaju sva tri boda.

Gledatelji su mogli uživati u dobroj utakmici, u kojoj su vidjeli čak osam zgodtaka. Gosti su većinu svojih prilika iskoristili, dok hrvatski napadači nisu bili realizatorski precizni. Izuzetak je dvostruki strijelac za Croatiju Denis Grančić,koji je pružio i dobru igru.

Valja istaknuti kako je Croatia nastupila bez kapetana i glavnog igrača obrane Stipe Vidovića te bez napadača Marija Lažete.

Sastav Croatije: Zubčić, Šandrk, Andrić, Hrvoje Drlje (Miro Drlje), Bešlić, Amanatidis, Blažeković (od 46. Matić), Grančić, Propadalo, Duvnjak (68 Hrskanović), Soldo.

Nakon 7 kola Croatia ima 12 bodova i zauzima osmo mjesto na ljestvici.

I druga hrvatska momčad u natjecanju Kreisoberlige Frankfurt, Posavina Frankfurt, je u nedjelju doživjela poraz. To je drugi uzastopni poraz Posavine, ovaj put od 1:2 protiv SV Griesheim Tarik. Jedini zgoditak za Posavinu postigao je Mario Pejić u 50. minuti (1:0). U 7 utakmica Posavina je osvojila 4 boda i nalazi se na 15 mjestu na ljestvici od 17 klubova.

FC Croatia II – FV Hausen II  1:9 (0:5)

Druga momčad Croatije doživjela je težak poraz na domaćem terenu od druge momčadi Hausena. Utamica je bila izgubljena u prvom poluvremenu kada su gosti poveli sa 0:5. Odmah na početku drugog poluvremena sudac isključuje Jeličića i igrača gostiju zbog međusobnog koškanja.

Sastav Croatije II: Aleksandrov, Puljić (od 30.Budimir), Mihaljević, Vidović, Jerković, Jeličić, Grančić-Grana (od 33. Bolotin), Grančić, Kujundžić, Todorić, Majić. Gol za Croatiju postigao je Ivan Lujan Kujandžić u 56. minuti.

Iduću utakmicu Croatija igra u nedjelju, 23. rujna gostima kod susjeda Viktorie Preußen u 15 sati. Adresse igrališta je: Hügelstrasse 30, 60435 Frankfurt. Druga momčad Croatije isti dan također gostuje, ovaj put kod FC Fortuna Frankfurt. I ta utakmica počinje u 15 sati. Adresa igrališta Fortune je: Gerbermühlestrasse 109,  60594 Frankfurt.