Foto Hina

Belgijanci preokrenuli vodstvo Japana od 0:2 i rezultatom 3:2 izborili četvrtfinale

U susretu osmine finala Svjetskog prvenstva u Rostovu na Donu nogometaši Belgije su u ponedjeljak velikim preokretom i pogotkom Nacera Chadlija u 94. minuti pobijedili Japan s 3-2 (0-0) i plasirali se u četvrtfinale, javlja Hina

Japanci su početkom nastavka stekli dva pogotka prednosti i sve je mirisalo na veliku senzaciju. Ali i ovaj put se vodstvo od 2:0 pokazalo nedostatnim. Belgijanci su u samo četiri minute postigli dva pogotka i stigli do izjednačenja. Pogotke su glavom postigli Vertonghen i Fellaini.

Japanci se nisu predavali i fanatičnom borbenošću bli su blizu produžetaka. U posljednjoj minuti imali su i korner. Belgijski vratar je uhvatio loptu te njome izbacio svog napadača u kontru. Japanci su potpuno zaboravili na obranu i Belgijanac Chadli je u zadnjim sekundama utakmice zabio za konačnih 2:3.

Tako je odveo svoju momčad u četvrtfinale gdje ih 6. srpnja čeka Brazil.