B-juniori NK Croatije Zürich očitali nogometnu lekciju Portugalcima

FC Centro Lusitano – NK Croatia Zürich (0:2) 1:3

U prijateljskom ogledu B-juniora portugalskog kluba Centro Lusitano i NK Croatije deblji kraj su opet izvukli Portugalci. Nakon pobjede A-juniora, sada su i B-juniori nakon samo jednog zajedničkog treninga očitali portugalcima nogometnu lekciju (3:1).

Na terenu smo vidjeli razigranih jedanaest mladih igrača željnih pobjede, a na klupi je njih još pet nestrpljivo čekalo priliku da se dokažu što su i učinili. Već u prvih nekoliko minuta vidjelo se da će Croatia iz utakmice izići kao pobjednik s obzirom da su vršili veliki pritisak na protivnika.

NK Croatia Zürich - B junioriHrvatska momčad imala je nekoliko dobrih prilika pred suparničkim vratima, a dvije su i okončane pogocima u prvom poluvremenu na opće zadovoljstvo uprave kluba i roditelja, koji su sa oduševljenjem pratili buduće zvijezde NK Croatije.

U drugom poluvremenu sve pričuve ušle su u igru, Croatia je zabila i za vodstvo 3:0, a onda je i domaćin postigao počasni pogodak. Neuigrana momčad Croatije nadigrala je uigranu te pokazala kako se igra nogomet.

Na utakmici je sudio sudac koji je i igrač aktivne momčadi Croatije, Ivan Dukić. Mirno je dijelio pravdu od početka do kraja, nije bilo spornih trenutaka jer se igralo korektno i prijateljski.

NK Croatia Zürich - B junioriUlogu trenera preuzeo je Darijo Rudelić, sportski direktor kluba, a pomoćnik mu je bio Damir Senija, koji trenira juniore FC Wettswil-Bonnstettena. Trener i pomoćnik su bili izuzetno zadovoljni viđenim i imali su samo riječi hvale za igrače.

Uprava kluba je također zadovoljna predstavom i sada samo ostaje riješiti pitanje terena i sponzora, ali vodstvo kluba i na tom problemu radi punom parom tako da će se uskoro znati ishod.