Mario Lažeta (desno)

B. Glamočanin i M. Lažeta dvostruki strijelci u pobjedi Croatije Frankfurt

Fc Croatia –  SV Heddernheim ll 6:3 (0:0)

Croatia je u nedjelju, u zadnjem kolu prvenstva, pobjedila momčad Heddernheima s kojom dijeli igralište u Frankfurt-Heddernheimu. Veliki broj gledatelja gledao je zanimljivu utakmicu koja je obilovala pogotcima, ali tek u drugom dijelu igre.

Branislav Glamocanin
Branislav Glamočani

Nakon neriješenih 0:0, gosti na papiru iz Heddernheima poveli su u nastavku utakmice, točnije u 49. minuti da bi Croatia već u idućem napadu preko Glamočanina u 50. min došla do 1:1. Raspoloženi Glamočanin u 56 i 57. minuti dva puta namješta stopostotne prilike za kapetana Croatije Marija Lažetu koji ne griješi i dovodi Croatiju u vodstvo od 2:1 odnosno 3:1.

1.kapetan Croatie Mario Lažeta
Kapetan Croatie Mario Lažeta

Najbolji igrač Croatije u drugom dijelu prvenstva Branislav Glamočanin u 65. min postiže svoj drugi zgoditak za 4:1. Na 5:1 povećava Soldo nakon odličnog pasa sa kapetanom Lažetom. Iako su gosti u 74. i 83. min smanjili rezultat na 5:2 i 5:3, to nije opasnije ugrozilo igru Croatije koja preko Šandrka u 90. min postiže konačni rezulztat za 6:3

Croatia: Jurić, Puljić, Jurišić, Šandrk, Andrić, Mario Lažeta, Amanatidis, Glamočanin, Soldo, Stipe Vdovic, Faluta.  Od 60min Ivica Vidovic umjesto Faluta,  od 63. min Lovric umjesto Amanatidis  i  od 72. min Marko Mihaljevic umjesto Andrić.

Druga momčad Croatije je izgubila na domaćem terenu momčad TUS  Niedereschbach ll sa 0:2. Unatoč porazu, Croatija II je kao i njezina prva momčad ostala na trećem mjestu prvenstvene ljestvice.

Croatia (I): Filatow, Šola, Skočibušić, Keleva (od 46. Budić), Šušak, Sumić, Krišto, Todorić (od 46. Šarić), Bandić, Periša Duyar.