Adrian Jukić i Marijan Šišić strijelci u pobjedi Croatije Zürich na gostovanju kod Portugalaca

Centro Lusitano – NK Croatia Zürich 2:3 (2:1)

Croatia Zürich je zasluženo došla do sva tri bodan na teškom gostovanju kod portugalske momčadi Centro Lusitano.Hladnokrvni Adrian Jukić je dva puta pogađao s 11 metara dok je Marijan Šićić postigao prvi zgoditak za hrvatsku momčad.

Hrvati su sjajno otvorili utakmicu i u prvih 6 minuta stvorili tri stopostotne prilike za postizanje pogodaka. Ali, nedostajalo je preciznosti napadača Croatie.  Kad se tako promaši nekoliko dobrih prilika, obično sve krene naopako.  U 25. minuti Marijan Šišić je sjajnim prebacivanjem vratara Lusitana doveo Croatiju u vodstvo od 0:1. No, crna rupa u igri Croatije dolazi samo šest minuta kasnije. Domaćini najprije izjedačuju u 31. minuti da bi u 39. minuti netko od obrambenih igrača Croatie nespretno poslao loptu u svoju mrežu. S tim nepovoljnim 2:1 rezultatom za Croatiju se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu igrači portugalske momčadi, koji su i prvo poluvrijeme igrali vrlo žestoko, nastavili su svoju igru koja se baš i ne može nazvati pravi nogomet. Jedna takva situacija odigrala se 66. minuti kada igrač domaće momčadi ruši u kaznenom prostoru igrača Croatie i sudac dosuđuje najstožu kaznu te igraču pokazuje žuti karton. Trener domaćina ulazi u igralište kako bi prosvjedovao kod suca na što ga sudac upozorava usmeno, a kada on ignorira upozorenje sudaca on mu daje crveni karton.

Adrian Jukić sigurno izvodi udarac sa bijele točke i izjednačuje rezultat na 2:2. No, domaćini i dalje nastavljaju s grubom igrom. Udaraju o nogama, rade stalne prekide i tako onemogućuju igrače Croatije da igraju nogomet što je zapravo i cilj jedne nogometne utakmice.

U 71. minuti opet kazneni udarac za Croatiju. Kao i kod prvog jedanaesterca za Croatiju, isti protivnički igrač ruši igrača Croatie i sudac dosuđuje još jedan udarac sa bijele točke. Pritom pokazuje i crveni karton igraču domaćina. Adrian Jukić ponovno izvodi najstrožu kaznu i dovodi Croatiju u vodstvo od 2:3 što je i konačni rezultat te teške utakmice protiv vrlo neugodnog protivnika koji teško podnosi sportski poraz.

Sastav NK Croatia: G. Škara, A. Vukadin, A. Jukić, D. Perković, S. Laštro, I. Dukić, N. Petrlić, M. Zrilić, N. Novak, M.Šišić, A. Prcela. Još su igrali M. Jelečević, D. Dežić, M. Stjepanović. Trener: R. Čurić

Croatia ZH nalazi se na četvrom mjestu prvenstvene ljetvice. Sljedeću utakmicu hrvatska momčad igra 22. listopada protiv FC Kilchberg-Rüschlikon na domaćem na igralištu Juchhof 1 s početkom u 14,00 sati.