AACHEN: Cro Sokoli zasluženo do treće pobjede zaredom na domaćem terenu

Cro Sokoli Aachen – SpVgg Glück-Auf 1955 Ofden 2:1 (2:0)

Nogometaši Cro Sokola iz Aachena slavili su u 7. kolu Kreisliga B protiv SpVgg Glück-Auf 1955 Ofden sa 2:1 te tako ostvarili treću uzastopnu pobjedu na domaćem igralištu.

Kišovito poslijepodne otežalo je momčadima igranje nogometa na  teškom i blatnjavom terenu. Malobrojni gledatelji su ipak svjedočili uzbudljivoj utakmici i pobjedi domaćina koji je slavio protiv favoriziranog protivnika koji se bori za ulazak u višu ligu.

Sokoli nisu dugo čekali na vodeći pogodak. Već u petoj minuti gosti su vadili loptu iz mreže nakon što je Ćorić dobro proigrao Kolara, koji sam izbija pred gostujućeg vratara te pogađa za 1:0. Dobro je domaćin izgledao u toj početnoj fazi, bio je konkretniji i bolji ali na žalost se u 22. minuti sam oslabio nakon žuto-crvenog kartona kapetanu Kabuliju zbog prigovora. Ipak su Sokoli sa igračem manje do odlaska na odmor stigli do još jednog pogotka. U 33. minuti Gašparović je odlično prošao po desnoj strani, proigrao Kolara kojem nije bilo teško zabiti za 2:0.

Gosti su u drugo poluvrijeme krenuli dobro i napadački jer su bili ti koji su hvatali zaostatak te počeli konkretnije prijetiti  golu Sokola. Tako su stigli u 54. minuti do smanjenja zaostatka na 2:1. U nastavku su nastojali doći do izjednačenja ali su Sokoli do kraja utakmice, zahvaljujući sigurnoj obrani i odličnom vrataru Kozini, uspjeli zadržati vodstvo.

Sastav Cro Sokoli Aachen: Davor Kozina, Marko Ćavara (67. min J. Vincetić), Sandro Bevanda, Bernard Šarić, Marko Gašparović, Siawasch Kabuli, Boris Trogrlić, Ivo Cvitić, Kristijan Blažanović (84. min D. Klarić), Ivan Ćorić (67. min D. Grgić), Dario Kolar. Klupa za pričuve: Davor Barušić, Danijel Jurić, Danijel Klarić, Josip Vincetić, Davor Grgić, Haris Ćejvanović, Damjan Žepina. Strijelci za Sokole: 1:0 Dario Kolar (5.), 2:0 Dario Kolar (33.)

Cro Sokoli su nakon 7. kola na petome mjestu na ljestvici i u sljedećem kolu, 14. listopada u 15 sati, igraju u gostima kod SUS Herzogenratha.

Fenix-magazin/ZB/Denis Janković  Foto:Mato Jelić