3.SP u Zagrebu: Pajde ubilježile i drugu pobjedu, Croatia Stuttgart i drugi poraz!

Početak utakmice Pajde - Croatiaa Malmö
Početak utakmice Pajde – Croatiaa Malmö

Nakon pobjede nad stuttgartskom Croatijom od 2:0, momčad Pajda iz švicarskog Möhlina u srijedu je na stadionu Gorica pobjedila momčad Croatije iz švedskog Malmöa rezultatom 3:2 (1:2).

Pajde_Cro Malmo
Pozdrav kapetana

Momčad trenera Dejana Rakitića nije najbolje otvorila utakmicu. Premda su Pajde imale više od igre, Hrvati iz Švedske poveli su u 20. minuti nakon brze kontre i zgoditka Luburića. Iako su imali terensku nadmoć, tek u 41. min Pajde izjednačuju preko sjajnog Igora Prijića koji iz slobodnog udarca pogađa mrežu švedskih Hrvata. Ali radost Pajda ne traje dugo. Croatia u 44. min nakon gužve u kaznenom prostoru ponovno dolazi u vodstvo i prednost na poluvremenu od 2:1.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Pajdama. Najprije je Dario Delpini u 75. min udarcem s bijele točke izjednačio rezultat na 2:2 da bi pobjedu najbolje hrvatske momčadi iz Švicarske donio Igor Prijić u 84. min nakon lijepo izvedenog slobodnog udarca. Bio je to četvrti Prijićev zgoditak na 3.Svjetskom prvenstvu hrvatskih klubova izvan domovine koje se igra u Zagrebu.

Utakmica u Gorici je odigrana po nesnosnoj vrućini, koja je, bilo je vidljivo pred kraj utakmice, više smetala igračima iz Švedske.

Pajde
Pajde dočekuju zadnje kolo prednatjecanja sa dvije pobjede

Na istom stadionu igrao se i drugi susret B skupine u kojem je Canberra pobjedila Croatiju iz Stuttgarta sa 3:1. Svojim drugim porazom Hrvati iz Njemačke izgubili su izglede za ulazak u završni krug.

U A skupini, reprezentacija Hrvata Vojvodine pobjedila je Sydney United sa 3:1. U zadnjoj današnjoj utakmici, Croatia Toronto i momčad Croatie Villefrance – sur – Mere igrali su nerješeno 1:1 (0:0).

Nakon prva dva kola, jedini sa dvije pobjede su Pajde i Vojvođanski Hrvati. Objema momčadima za prvo mjesto u skupini te siguran prolaz u polufinale dovoljan je i neriješen rezultat u zadnjem kolu, Pajdama protiv Canberre, a Hrvatima iz Vojvodine protiv Croatije Toronto.

Iz skupine A, uz poklapanje rezultata, sve momčadi mogu dalje. U skupini B, jedini koji su bez izgleda za ulazak u završni krug je Croatia Stuttgart koja nema nijedan osvojeni bod. Canberra koja ima 4 i  Croatia Malmö koja ima 1 osvojeni bod u borbi su za drugo mjesto koje vodi do polufinalnih borbi.

Raspored utakmica zadnjek kola, koje se igra u četvrtak, 02. srpnja:
U A skupini u 16:30 sati igraju Vojvođanski Hrvati – Croatia Toronto (stadion Lučkog) i u 18,30 Sydney United 58 – Croatia Villefranche (stadion Rudeša).

U B skupini u 18:30 sati: Pajde Möhlin – Canberra (stadion Lučkog)
a u 18:30 sati:  Croatia Malmö – Croatia Stuttgart (stadion Rudeš)